Motocykle elektryczne pościgają się w eMotoGP. Wyścigi jeszcze w tym roku

-

Dwie federacje motocyklowe, FIM i TTXGP  rozpoczną współpracę nad zorganizowaniem pierwszych mistrzostw świata motocykli elektrycznych – eMotoGP. Motocykle elektryczne wystartują w wyścigach jeszcze w tym roku. 

Dla producentów elektrycznych motocykli  współpraca z FIM (Federation Internationale de Motocyclisme) jest milowym krokiem w rozwoju. W sezonie 2013 zaplanowano cztery wyścigi, następny sezon to już sześć zawodów, a pełen program mistrzostw planuje się na rok 2015.

W sezonie 2013 wyścigi odbywać się będą w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Nie są znane wszystkie szczegóły regulaminu nowej serii, ale pewne jest, że zawodnicy będą musieli się zakwalifikować  do mistrzostw w lokalnych zawodach.

Bardzo prawdopodobne jest także to, że  motocykle elektryczne zostaną dopuszczone  do współzawodnictwa z maszynami spalinowymi. Kryterium dopuszczenia będzie się opierać na stosunku mocy do masy (jest ono już stosowane w MotoGP do kwalifikowania do poszczególnych klas), stąd rodzaj napędu nie będzie stanowił żadnej przeszkody.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY