Trójkołowiec iRoad, czyli konkurencja dla motocykla. Tak twierdzi Toyota

-

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie Toyota zaprezentowała iRoad – trójkołowiec, który według japońskich inżynierów może być konkurencją dla motocykla. Porusza się na trzech kołach, ma dach i pochyla się w zakrętach. 

Trójkołowiec iRoad ma długość 2 m 35 cm i szerokość 85 cm. Nie odbiega więc wymiarami od sporego motocykla. Może także, podobnie jak on, zabrać na pokład dwie osoby. Największa różnica jest taka, że iRoad porusza się na trzech kołach, co zbliża go bardziej do produktów Can-Am niż do jednośladów.

iRoad jest całkowicie zabudowany, co daje możliwość prowadzenia go bez kasku, czy odzieży ochronnej. Zawieszenie oparto na systemie Active Lean, dzięki któremu można pochylać pojazd na zakrętach, co zwiększa stabilność.

Do napędu trójkołowiec iRoad wykorzystuje dwa elektryczne silniki o mocy 2 KW (3 KM) każdy, umieszczone w przednich kołach – moc zbliżona jest więc do niewielkiego skutera. Zasięg pojazdu nie jest może zbyt duży – 30 kilometrów, ale można go doładować ze zwykłego gniazdka w trzy godziny. Ceny pojazdu jeszcze nie podano.

Według Toyoty zainteresowani nowym pomysłem mogą być mieszkańcy wielkich miast, oczekujący mobilności motocykla, ale sama Toyota podkreśla, że nie adresuje iRoada do pasjonatów motocykli.

Trójkołowiec iRoad – film promocyjny

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

5 KOMENTARZE

  1. Prawdziwym problemem tych elektrycznych bolidów nie jest zasięg , ale trwałość i cena baterii litowo jonowych zasilających je. Najdalej po trzech latach trzeba ją wymienić na nową a jej cena to grubo ponad połowa nowego pojazdu który przecież do tanich nie należy, a to za sprawą właśnie tych baterii.Dopiero rozwiązanie tego problemu otworzy drogę elektrycznym pojazdom.

  2. …z pewnością nie był, nie jest i “nie będzie żadną konkurencją” dla motocykla, motocykl można zastąpić tylko motocyklem i to nie gorszym jeżeli miałby być z założenia konkurencyjny. Komuś coś się pomieszało, to jest raczej alternatywa (w przyszłość której osobiście bardzo wątpię) dla małych miejskich samochodów, wątpię czy pośród szanownego grona znalazł by się ktoś kto dobrowolnie, definitywnie i permanentnie przesiadł by się na to coś z najgorszego choćby motocykla, chyba że się mylę…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY