Motocykle. Niebezpieczne BMW K1200. Bo spienia się płyn hamulcowy

-

Niemiecki koncern BMW wezwał w USA do bezpłatnego przeglądu swoich motocykli posiadaczy modeli K1200S, K1200R i K1200R Sport, wyprodukowanych w 2007 i 2008 roku. Przyczyna: problemy z hydrauliką przednich hamulców. Podczas jazdy przez dłuższy czas na wysokich obrotach drgania silnika mogą doprowadzić do spienienia płynu hamulcowego. Zjawisko to występuje w bardzo wąskim zakresie obrotów i tylko wtedy, gdy zbiornik płynu hamulcowego jest wypełniony do maksymalnego poziomu. Pęcherzyki w płynie mogą z kolei spowodować zapowietrzenie przedniego układu hamulcowego i drastyczne obniżenie skuteczności hamulców. W USA miały już miejsce wypadki spowodowane tą usterką.

 

Polski oddział BMW na razie milczy w tej sprawie.

 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

2 KOMENTARZE

    • Bzdury piszesz. Każdy ma lepsze i gorsze modele. Ktoryś z Japońców kilka lat temu też wzywał do przeglądu konkretne modele, nie pamiętam tylko który.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY