Moto Guzzi pracuje nad nowym silnikiem V-Twin chłodzonym cieczą

-

Moto Guzzi pracuje nad nową widlastą dwójką. Zastąpi ona dość wiekową konstrukcję stosowaną do tej pory we wszystkich motocyklach tej marki. Włoska firma znana jest z v-twinów ustawianych poprzecznie.

Nowy silnik będzie miał pojemność około 1300 cm3 i moc na poziomie 140 KM. Układ cylindrów w układzie V-twin, typowy dla Moto Guzzi, pozostanie bez zmian, podobnie jak charakterystyczne wystające po bokach cylindry. Nowy silnik nie będzie już chłodzony powietrzem – otrzyma system chłodzenia wodą podobny do tego stosowanego w nowym BMW R1200GS.

Użytkownicy gutków znają z pewnością irytującą cechę tych motocykli: przechylanie przy odkręcaniu manetki wywoływane przez moment obrotowy generowany na kole zamachowym silnika. Efekt taki można zauważyć tylko w konstrukcjach, w których oś koła zamachowego jest równoległa do osi motocykla, czyli w bokserach BMW lub V-twinach Moto Guzzi. Inżynierom z Mandello del Lario udało się wyeliminować tę cechę poprzez zastosowanie przeciwnego do wału korbowego kierunku obrotu skrzyni biegów.

Nowa jednostka napędowa ma wejść do produkcji w 2015 r.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

2 KOMENTARZE

  1. Popieram kolegę w zupełności.To urok tych maszyn.
    Przechylanie wystepuje jedynie na postoju po silnym przegazowaniu.w trakcie jazdy kompletnie nie wyczuwalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY