Harley-Davidson wezwał do serwisu 25 000 egzemplarzy swoich motocykli. Właściciele wadliwych modeli powinni niezwłocznie zgłosić się do najbliższego dealera. Powodem tej masowej akcji serwisowej jest problem ze sprzęgłem.

Wezwanie serwisowe dotyczy niesprzedanych jeszcze motocykli z przyszłorocznej linii modelowej oraz tych, wyprodukowanych w 2013 roku. Po zidentyfikowaniu usterki, producent podjął kroki, by rozwiązać problem mający wpływ na bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i osób postronnych. Wadliwy system hydrauliczny może bowiem spowodować niemożność wysprzęglenia, co z kolei może prowadzić do wypadku.

Wydano już odpowiednie instrukcje dla dealerów aby nie sprzedawać dotkniętych usterką modeli. Oświadczenie dotyczy również motocykli wyprodukowanych między 3 maja a 14 października 2013 roku.

H-D apeluje o powstrzymanie się od jazdy i natychmiastowy kontakt z najbliższym dealerem, który odbierze motocykl od klienta i dokona niezbędnej naprawy. Oczywiście bez żadnych dodatkowych kosztów ze strony użytkownika. Cała naprawa ma potrwać nie dłużej niż godzinę.

Wadliwe modele ujęte w oświadczeniu producenta

FLHXS – Touring Street Glide Special
FLHTCU – Electra Glide Ultra Classic
FLHTK – Ultra Limited
FLHTP – Electra Glide Police
FLHX – Street Glide
FLHXS – New Street Glide Special
FLHTKSE – CVO Limited
FLHRSE –CVO Road King
FLHTCUTG – Tri Glide Ultra
FXSBSE – CVO Breakout
FLSTNSE – CVO Deluxe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here