Hiszpania wprowadza opłaty za autostrady. Brakuje środków na ich utrzymanie

-

Hiszpania mówi darmowym autostradom: dość. Operatorzy tamtejszych au­to­vii zbuntowali się przeciwko coraz niższym subwencjom rządowym i coraz wyższym kosztom utrzymania dróg. Wkrótce wprowadzą więc opłaty.

Łączna długość hiszpańskich autostrad liczy ponad 3 000 km. Inaczej niż w Polsce, jako autostrady uznaje się tam również jednopasmowe drogi szybkiego ruchu, które na niektórych odcinkach poprowadzone są przez centra miast.

Operatorzy planują ustawienie punktów poboru opłat tylko na dwupasmowych odcinkach autostrad. Do tej pory nie podano jednak wysokości opłat.

Planom wprowadzenia dodatkowych opłat za korzystanie z autovii sprzeciwiło się kilka dużych organizacji zrzeszających konsumentów. Według nich część podatków zawartych m.in w mandatach i cenie paliwa, jest przeznaczane właśnie na utrzymanie infrastruktury drogowej. Wykluczają tym samym zgodę na wprowadzenie dodatkowych obciążeń dla przeciętnego obywatela Hiszpanii.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY