Pandemia koronawirusa daje się wszystkim we znaki. Wśród przyszłych, jak i obecnych, zmotoryzowanych pojawił się problem nie tylko z przeprowadzaniem egzaminów państwowych, ale również z kursami, które pozwalały zredukować liczbę punktów karnych. To nie koniec złych wiadomości, problem pojawi się również, jeśli stracimy prawo jazdy…

COVID-19 wymusił zamknięcie wielu instytucji, które nie są niezbędne do funkcjonowania państwa. Oprócz galerii handlowych i szkół, zamknięte zostały również Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Wiąże się to nie tylko z zaprzestaniem przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy dla kandydatów na kierowców, ale również z odwołaniem wszelkiego rodzaju szkoleń, w tym kursów na zredukowanie liczby punktów karnych. Aktualne przepisy pozwalają na zdobycie maksymalnie 24 oczek, natomiast w przypadku kierowcy, który prawo jazdy posiada mniej niż rok, liczba ta wynosi 20 punktów. Po przekroczeniu dozwolonej liczby punktów, nasz dokument upoważniający do prowadzenia pojazdów zostanie odebrany, a kierowca będzie zmuszony udać się na ponowny egzamin.

Przeczytaj koniecznie: Ile kosztuje prawo jazdy kategorii A w 2020 roku

Do tej pory Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wyciągały pomocną dłoń do kierowców, których liczba punktów zbliżała się do niebezpiecznej granicy, organizując specjalny kurs, który umożliwiał zmniejszenie ich liczby o 6. Z powodu pandemii egzaminy na prawo jazdy, jak i wszystkie szkolenia zostały odwołane. W związku z tym, jeżeli stracimy w tym trudnym okresie prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych, będziemy mieli problem ze zdaniem egzaminu w WORDzie. Całe funkcjonowanie tej instytucji zostało zawieszone do odwołania. Utrata prawka skutkować będzie znacznie dłuższą rozłąką z naszym motocyklem lub samochodem.

Nie tylko ze względu na zamknięte Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, ale również na ciężką sytuację w szpitalach, namawiamy was do pozostania w domach, a jeśli z konieczności musicie poruszać się motocyklem lub samochodem, do ostrożnego obchodzenia się z manetką gazu. Nie zróbmy problemu sobie, ani nie dokładajmy pracy pracownikom szpitali.1 KOMENTARZ

  1. Coś tam słyszeliście ale nie sprawdziliście, po zebraniu kompletu punktow karnych mozna dalej prowadzić pojazdy, aż do samego egzaminu kontrolnego w WORD. Dopiero gdy kierowca obleje ten egzamin traci uprawnienia, jeśli zaliczy – zachowuje prawko, a punkty się zerują. W obecnej sytuacji zbieracze punktów powinni być uprzywilejowani, gdyby WORDy zawiesiły egzaminy kontrolne. Mały szczegół, różnica kolosalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.