Polski startup – Carsmile – jest twórcą modelu tzw. abonamentowej sprzedaży samochodów, która odbywa się online. Pomysł ten stał się hitem branży motoryzacyjnej. W związku z tym, idąc za ciosem, firma przy współpracy z grupą OLX, odpala nowy projekt – sprzedaż, a jakże, abonamentową motocykli. Już tłumaczymy o co w tym chodzi!

Zamiast kupić – wynajmij

Twórca startupu – Grigoriy Grigoriev – wpadł na pomysł rozwinięcia swojego rozwiązania tak, aby objąć tą usługą także jednoślady. Jego pomysł to nic innego jak wynajem długoterminowy – np. roczny, czy dwuletni – także motocykli. Projekt ten jest w zaawansowanej fazie rozwoju, a jego twórca chciałby ruszyć wraz z nadchodzącym sezonem. Nie ma jednak dokładnie określonej daty, ze względu na skomplikowanie techniczne wdrożenia całkiem nowego, innowacyjnego wręcz procesu.

Zmieniaj motocykle jak rękawiczki

Według twórcy usługi system abonamentowy spełni marzenia wielu motocyklistów, którzy będą mogli co sezon zmieniać sprzęt, żonglując motocyklami i ciesząc się co wiosnę z nowego motocykla. To wszystko nie pozbywając się fortuny na nowy sprzęt, nie mrożąc ogromnych środków finansowych i nie ryzykując dotkliwej utraty wartości nowego pojazdu.

– Zamiast kupować używany motocykl za gotówkę, można będzie za dużo mniejsze pieniądze wynająć pojazd na sezon. Wiele osób, którzy nigdy nie pozwoliliby sobie na kupno topowego motocykla za 100 000 zł, będzie mogło przekonać się jak to jest go posiadać – przekonuje Grigoriev.

Jeżeli miałbym kupować nowy motocykl – byłaby to Yamaha Ténéré 700 Rally Edition [dane techniczne, cena]

Na początku tylko wybrane marki…

Carsmile rozmawia z trzema markami, które najlepiej rozumieją online’owy rynek motocyklowy. To właśnie motocykle tych producentów trafią jako pierwsze na platformę abonamentową.

– Zostało wytypowane przez nas kilka marek, ale ostatecznie wybraliśmy trzy z nich. Na razie nie chcemy zdradzić co to za marki, ale kluczem było podejście ich włodarzy do sprzedaży online, najmu i systemów leasingowych. Na pewno z jedną z nich ruszymy z naszą ofertą, którą będziemy sukcesywnie rozwijać – mówi Łukasz Domański, prezes i współzałożyciel Carsmile.

Stała cena, zero dodatkowych kosztów…

Abonament motocykla będzie zawierał w sobie zarówno ubezpieczenie, jak i koszty serwisowe. Dzięki temu cena użytkowania motocykla przez dany okres będzie z góry ustalona oraz wiadoma dla klienta.

Na pewno będziemy was informować o uruchomieniu systemu sprzedaży abonamentowej motocykli.

źródło: businessinsider.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.