Nowe motocykle na sezonowy abonament! To naprawdę zaczyna dziać się w Polsce!

-

Polski startup – Carsmile – jest twórcą modelu tzw. abonamentowej sprzedaży samochodów, która odbywa się online. Pomysł ten stał się hitem branży motoryzacyjnej. W związku z tym, idąc za ciosem, firma przy współpracy z grupą OLX, odpala nowy projekt – sprzedaż, a jakże, abonamentową motocykli. Już tłumaczymy o co w tym chodzi!

Zamiast kupić – wynajmij

Twórca startupu – Grigoriy Grigoriev – wpadł na pomysł rozwinięcia swojego rozwiązania tak, aby objąć tą usługą także jednoślady. Jego pomysł to nic innego jak wynajem długoterminowy – np. roczny, czy dwuletni – także motocykli. Projekt ten jest w zaawansowanej fazie rozwoju, a jego twórca chciałby ruszyć wraz z nadchodzącym sezonem. Nie ma jednak dokładnie określonej daty, ze względu na skomplikowanie techniczne wdrożenia całkiem nowego, innowacyjnego wręcz procesu.

Zmieniaj motocykle jak rękawiczki

Według twórcy usługi system abonamentowy spełni marzenia wielu motocyklistów, którzy będą mogli co sezon zmieniać sprzęt, żonglując motocyklami i ciesząc się co wiosnę z nowego motocykla. To wszystko nie pozbywając się fortuny na nowy sprzęt, nie mrożąc ogromnych środków finansowych i nie ryzykując dotkliwej utraty wartości nowego pojazdu.

– Zamiast kupować używany motocykl za gotówkę, można będzie za dużo mniejsze pieniądze wynająć pojazd na sezon. Wiele osób, którzy nigdy nie pozwoliliby sobie na kupno topowego motocykla za 100 000 zł, będzie mogło przekonać się jak to jest go posiadać – przekonuje Grigoriev.

Jeżeli miałbym kupować nowy motocykl – byłaby to Yamaha Ténéré 700 Rally Edition [dane techniczne, cena]

Na początku tylko wybrane marki…

Carsmile rozmawia z trzema markami, które najlepiej rozumieją online’owy rynek motocyklowy. To właśnie motocykle tych producentów trafią jako pierwsze na platformę abonamentową.

– Zostało wytypowane przez nas kilka marek, ale ostatecznie wybraliśmy trzy z nich. Na razie nie chcemy zdradzić co to za marki, ale kluczem było podejście ich włodarzy do sprzedaży online, najmu i systemów leasingowych. Na pewno z jedną z nich ruszymy z naszą ofertą, którą będziemy sukcesywnie rozwijać – mówi Łukasz Domański, prezes i współzałożyciel Carsmile.

Stała cena, zero dodatkowych kosztów…

Abonament motocykla będzie zawierał w sobie zarówno ubezpieczenie, jak i koszty serwisowe. Dzięki temu cena użytkowania motocykla przez dany okres będzie z góry ustalona oraz wiadoma dla klienta.

Na pewno będziemy was informować o uruchomieniu systemu sprzedaży abonamentowej motocykli.

źródło: businessinsider.com.pl

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Dron wypatrywał kierowców używających telefony komórkowe – akcja policjantów z Piaseczna

Używanie telefonu podczas jazdy jest najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez polskich kierowców. Wobec tego policja coraz częściej przeprowadza akcje, które mają na celu ukaranie kierowców...

Polacy kupują mniej motocykli niż w pandemii – statystyki sprzedażowe w październiku 2022

Z ogromną ciekawością przyglądam się raportom, które publikowane są przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Statystyki przedstawiające słupki sprzedażowe w październiku 2022 potwierdzają, że na...

Elektryczny Himalayan – adventure na prąd od Royala Enfielda [dane techniczne, opis]

Motocykl elektryczny przestaje być kojarzony wyłącznie z miejskimi przestrzeniami, z niewielkimi odległościami do przemierzenia. Coraz więcej firm włącza elektryczne adventury do swojej oferty. https://motovoyager.net/testy-2/testy-motocykle/royal-enfield-himalayan-przybysz-z-indii-test-opinie-dane-techniczne/ Na pewno...

Z cyklu jak to jest zrobione – produkcja baków motocyklowych przy minimalnej liczbie narzędzi…

W krajach dalekiego wschodu ludzie muszą sobie radzić tym co mają - czyli często praktycznie niczym. Nie ma tam skomplikowanych wycinarek cnc, drukarek 3D...

Honda planuje wrócić do produkcji Motocompacto – to niewielki, składany motocykl

Ależ to byłaby piękna historia, gdyby potwierdziły się wszystkie doniesienia o wznowieniu produkcji modelu Motocompacto. Wszystko na to wskazuje, gdyż poza szkicami patentowymi niedawno...