SponsorowaneNamiot dla motocyklisty w trasie - na co zwrócić uwagę?

Namiot dla motocyklisty w trasie – na co zwrócić uwagę?

-

Wyprawy motocyklowe z roku na rok są coraz bardziej popularne. Nie potrzebne są dodatkowe uprawnienia do kierowania, a sama podróż motocyklem sgmentu 125 sprawia wiele frajdy. Jeśli w dodatku zabierzesz namiot, śpiwór i karimatę, to będziesz niezależny od hoteli i kwater noclegowych. A to jest dobry sposób na spędzanie urlopu w dzisiejszych czasach. Oto krótki poradnik o tym, jak się spakować i jaki namiot wybrać.

Wyprawa motocyklowa – mały bagaż, wielka przygoda

Ekwipunek turystyczny motocyklisty zależy od rodzaju i miejsca podróży, a także od pory roku i warunków pogodowych. Pamiętaj jednak, że motocykl to specyficzny środek lokomocji. Nie ma tu miejsca na duży bagaż, więc przy pakowaniu obowiązuje minimalizm. Dlatego większość motocyklistów woli nocować w przydrożnych hotelach, bo jednak nawet mały namiot sporo miejsca zajmuje, a do tego jeszcze przecież śpiwór i karimata bądź materac. Nie mniej jednak czasy mamy specyficzne, a zasady wynajmu miejsc noclegowych zmieniają się niczym aura pogodowa. Dodatkowo wielu turystów woli unikać przebywania w dużych skupiskach ludzkich. Czy to jednak powód, aby rezygnować z turystyki, zwłaszcza jeśli ktoś uwielbia podróżować i zwiedzać? Nie, po prostu trzeba szukać innych rozwiązań w tej sytuacji. Może właśnie warto kupić namiot i wyjechać motocyklem na spotkanie z przygodą, na przekór wszelkim przeciwnościom losu. To twoja pierwsza taka wyprawa i nie wiesz, jak się do niej przygotować? Wpisz w wyszukiwarkę hasło: “Wyjazdy pod namiot – jakie akcesoria zabrać”. A potem wybierz z listy te najpotrzebniejsze i sprawdź, czy zmieszczą się do kufrów twojego motocykla.

Wyprawa motocyklowa z noclegami w namiocie – wady i zalety

Noclegi w namiocie mają jedną niezaprzeczalną zaletę. Jest to niezależność od miejsc hotelowych i kwater noclegowych. Mając swój namiot, nie musisz rezerwować miejsc noclegowych przed wyjazdem. Nie martwisz się tym, gdzie przenocujesz, czy będzie wolny pokój? Jakieś miejsce na polu namiotowym czy kempingowym zawsze się znajdzie. Jeśli zaś jedziesz w odludne tereny, koniecznie upewnij się, czy w danym rejonie dozwolone są biwaki poza miejscami do tego wyznaczonymi. Przede wszystkim chodzi tu o obecność niebezpiecznych, dzikich zwierząt, które mogłyby podejść do namiotu.

Wadą noclegów pod namiotem jest często brak warunków do wygodnego, regenerującego snu. Niestety, kierowca niewyspany i zmęczony ma często problemy z koncentracją podczas jazdy. A wtedy trudno o radość z wyprawy. Rozwiązaniem tego problemu jest odpowiedni ekwipunek. Spróbuj zamiast karimaty zabrać samopompującą matę lub materac. Pod głowę weź niewielką, dmuchaną poduszkę podróżną. Równie ważny jest ciepły śpiwór, który ogrzeje cię w chłodne noce. Jeśli chcesz wrócić z wyprawy zadowolony, to zaopatrz się w solidny, nieprzemakalny namiot. Najlepsze modele wybierzesz na stronie https://www.e-horyzont.pl/sprzet-turystyczny-gorski/namioty.html. Weź pod uwagę to, że podczas kilkudniowej wycieczki pogoda może się pogorszyć. Najgorsze są kilkudniowe opady. Trudno jest wygodnie wyspać się, wysuszyć przemoczoną odzież i buty. Zdarza się, że motocykliści zmieniają wówczas koncepcję wyjazdu i szukają komfortowych miejsc noclegowych w hotelach.

Jaki wybrać namiot na wyprawę motocyklową?

Namiot na wyprawę motocyklową powinien być lekki i mieć niewielkie rozmiary. Najlepsze są te składane w kształt walca, bo łatwo zmieścić je w kufrze. Konieczna jest solidna konstrukcja stelaża, mocne przeszycia i wodoodporny materiał. Namiot powinien łatwo się rozkładać i składać. Jeśli chodzi o wielkość, to najlepiej sprawdzają się namioty na zasadzie: liczba osób + 1. Na dodatkowym miejscu zmieścisz wtedy zabrane ze sobą bagaże i motocyklowy ubiór. Inna opcja to namiot z wodoszczelnym przedsionkiem zamiast dodatkowego miejsca. Gdzie kupić porządny namiot? Na przykład w sklepie wysyłkowym na stronie https://sklep.jack-wolfskin.pl/sprzet/namioty.html. Tu na pewno dopasujesz odpowiedni namiot do swoich potrzeb.

Planując nocleg w namiocie pamiętaj o takich akcesoriach, jak: latarka – najlepiej czołówka, zapalniczka, nóż, biwakowy niezbędnik (sztućce), a także stalowy kubek, w którym można zagotować wodę bezpośrednio w ognisku.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!
Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami. Wchodzisz w to?

2 KOMENTARZE

  1. Zdecydowanie sie nie zgodzie z opinią, że walcowy namiot jest najlepszy. Przejechałem całe południe i zachód Europy, objechałem Morze Czarne z namiotem-krążkiem i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania. Namiot przyczepiony na tylnym siedzeniu, pod kątem do kufra centralnego (zdjęcia na fb gsxmototrip). Wodoszczelny pokrowiec i mimo deszczu, na środku niczego możemy w 2 sekundy schronić się w suchym miejscu. Ponadto jest to „duża jedynka” wiec spokojnie zmieścimy się tam z częścią ekwipunku. Można zapomnieć o rozkładaniu namiotu w deszczu!
    Pozdrawiam.

    #gsxmototrip

  2. Dzikie zwierzęta..? Największym zagrożeniem dla samotnego motocyklisty, lub nawet pary w tym dzikim kraju są chyba jednak różni, dziwni ludzie których bym się obawiał. I to nie tylko miejscowi. Również przyjezdni w tym również zza granicy.. …Mając swój namiot nie martwisz się.. No nie.., ja bym się chyba nie zdecydował w PL na jednak dziko. W tym dzikim kraju w którym na przyjazd tzw. policji czeka się czasami 2 godziny..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

ZOBACZ RÓWNIEŻ