Reklama

Raport Motocykle 2019 oparty jest na danych z ponad 50 tys. zleceń transportowych dotyczących przewozu motocykli, i opublikowanych w serwisie Clicktrans w latach 2011-2019. Raport ten pokazuje, że rośnie udział zleceń na sprowadzenie motocykla do Polski w stosunku do zleceń na transport motocykli z kraju za granicę.

W 2019 75,8% zleceń dotyczyło sprowadzenia motocykli z zagranicy. Dla porównania w 2017 było to 67,7%. Najpopularniejszym miesiącem na transport motocykla był lipiec – wtedy też miało miejsce najwięcej zleceń na sprowadzenie motocykli do Polski.

Przeczytaj koniecznie: Jak zarejestrować motocykl sprowadzony z zagranicy

Reklama

Z jakich krajów Polacy sprowadzają motocykle

Od lat niekwestionowanymi liderami wśród państw, z których Polacy sprowadzają motocykle, są Niemcy (37,2%) i Wielka Brytania (27,5%). W 2019 roku na trzecim miejscu uplasowała się Francja, której udział z roku na rok wzrasta.

Z zagranicy na Mazowsze…

Do jakich polskich województw trafiają motocykle? W 2019 ponad 1/5 zleceń na transport motocykli z zagranicy odbyła się do województwa małopolskiego (12,4%) i mazowieckiego (10,5%). Pozostałe województwa nie przekroczyły 10% udziału w zleceniach transportowych.

Ile kosztuje transport motocykla?

W 2019 transport motocykla na terenie Polski kosztował średnio 328 zł, co oznacza wzrost ceny zaledwie o 2,5% w porównaniu do 2018. Za to średnia cena sprowadzenia motocykla z zagranicy do Polski wyniosła 704 zł, o ponad 5% więcej w stosunku do 2018. Sprowadzając motocykl z zagranicy, Polacy najwięcej płacili na trasach z Hiszpanii (1270 zł), najmniej – z Belgii (545 zł). Na większości tras średnia cena transportu motocykla do Polski wzrosła od zeszłego roku, wśród najpopularniejszych tras wyjątek stanowią jednak Hiszpania, Szwajcaria i Szwecja.

Marki sprowadzanych motocykli

Wśród motocykli, które Polacy ściągają do kraju najpopularniejsze marki od lat pozostają niezmienne: Honda, Yamaha i Suzuki. Od 2011 roku te 3 marki stanowią ponad 50% zleceń na transport motocykli do kraju.

Podsumowanie

Zatem okazuje się, że według raportu Polacy w 2019 najczęściej sprowadzali motocykle z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Za sprowadzenie motocykla z zagranicy średnio płacili 704 zł. Głównie wybierali ścigacze, a wśród marek dominowały Honda i Yamaha.


Clicktrans.pl to polski serwis łączący osoby i firmy poszukujące transportu z przewoźnikami. Portal działa od 2010 roku i rozwija się w całej Europie. Idea Clicktrans polega na połączeniu osób szukających transportu dużych przedmiotów z przewoźnikami jadącymi w tym samym kierunku.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Nie mogliście się pokusić o trochę bardziej szczegółowe porównanie – jaki procent stanowiły adventury a jaki sporty, jakie pojemności dominowały itp itd. Że Honda Yamaha i Suzuki… i to ma być odkrycie Ameryki”” ?? :( żal

    • To co tutaj widzisz, to prasówka od firmy transportowej. To jest tak, że dostaliśmy tę treść darmowo, więc nie wiadomo czego od niej nie wymagamy. Może powinniśmy odpisać osobie, która ją nam przesłała:

      “Nie mogliście się pokusić o trochę bardziej szczegółowe porównanie – jaki procent stanowiły adventury a jaki sporty, jakie pojemności dominowały itp itd. Że Honda Yamaha i Suzuki… i to ma być odkrycie Ameryki”” ?? :( żal”

      Pytanie, dlaczego Ty oceniasz tak surowo treść, za którą też nie zapłaciłeś złotówki. Myślisz, że roszczeniowa postawa jest na miejscu? Nie wydaje mi się… Napisz co byś chciał, a my postaramy się spełnić Twoje oczekiwania następnym razem – w taki, czy inny sposób. Tekst o żalu jest… żałosny :) Pozdrawiam serdecznie – Brzoza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.