Dyrektorzy WORD-ów chcą wzrostu cen za egzaminy praktyczne na prawo jazdy. Nie jest to mowa o delikatnej korekcie cen, rzędu 5%, a potężnym wzroście nawet o 35%! Egzamin praktyczny miałby zatem kosztować nie 170 (dla kat. B) jak dotychczas, a aż 230 zł. Dlaczego?

Stowarzyszenie Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego wystosowało wniosek do ministra infrastruktury o konieczność podwyżki egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Choć w piśmie jest mowa jedynie o kategorii B, to nie jest wykluczone, że ministerstwo – przychyliwszy się do wniosku, podniesie także ceny egzaminów na inne kategorie. Oczywiście chodzi o pieniądze, których w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego brakuje – w ubiegłym roku odnotowały one stratę sięgającą 11,5 mln złotych, a straty te będą jeszcze większe. Tak jak o tym pisaliśmy w 2020 roku zmieniły się warunki egzaminowania kierowców i na przykład jeden egzaminator może przeprowadzić dziennie ograniczoną do ośmiu liczbę egzaminów. To sprawia, że dzienny przychód jest z góry ograniczony i nie może wynieść więcej niż wyliczoną wartość.

Między innymi przez to ośrodki egzaminacyjne, już będące na stracie, będą musiały pogodzić się z jeszcze większymi stratami w roku 2020, a koszt egzaminu praktycznego nie zmienił się od siedmiu lat – za to koszty jego przeprowadzenia wzrosły.

Może zamiast podnosić koszt egzaminu, rząd mógłby wprowadzić program z rodzaju 500+, tym razem dla WORD-ów…

źródło: bezprawnik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.