Ciekawostki. Motocykle elektryczne. Przyszłość raczej bliższa niż dalsza

-

Gwałtowny wzrost sprzedaży w Europie rowerów elektrycznych wpłynie na wzrost popularności elektrycznych motocykli – uważają specjaliści. Co ciekawe – takiego boomu nie spodziewają się w Stanach Zjednoczonych, gdzie maksymalna prędkość rowerów elektrycznych została ograniczona do 20 mil (37 km/h). Skutki: sprzedaż e-rowerów w USA kuleje, a w Europie gwałtownie rośnie, co ma wpływ na ogromne inwestycje  producentów w rozwijanie technologii silników i akumulatorów.

 

Choć egzotyczny rower M55 Terminus (na zdjęciu w galerii poniżej) jest pojazdem elitarnym – kosztuje równowartość 100 tysięcy złotych! –  to e-rowery są już dostępne za 2-3 tysiące złotych. Teoretycznie prędkość maksymalna może wprawdzie wynosić 80 km/h, jednak większość modeli jest dużo wolniejsza. Co to ma wspólnego z motocyklami? Niektóre rowery elektryczne osiągają już prędkość ponad 80 km/h i zasięg na jednym ładowaniu 50 kilometrów. A oprócz tego że mają pedały, od elektrycznych motocykli różni je bardzo niewiele . Zarówno dla e-rowerów, jak i e-motocykli technologia jest zasadniczo taka sama.

 

Specjaliści prognozują więc, że rosnąca liczba producentów e-rowerów na rynku europejskim, i coraz ostrzejsza konkurencja spowoduje niedługo boom na lżejsze motocykle elektryczne. O ile niektórym z nas przejdzie przez gardło w stosunku do nich określenie “motocykl”.

 

Motocykle elektryczne

 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY