Honda Rebel to propozycja dla tych, którzy lubią klasyczne linie, ale nie przepadają za ciężkimi, paliwożernymi cruiserami. Lekki Rebel to świetny sposób na stylowe pokonywanie korków. Niestety – model będzie niedostępny w Polsce.

Honda Rebel to konstrukcja znana od lat i produkowana w niemal niezmienionej formie. Dała się poznać jako prosty w obsłudze i bezawaryjny motocykl dla każdego. Niska masa i siodło na rozsądnej wysokości pozwala poczuć się na niej swobodnie kobietom, osobom starszym i wszystkim, którym natura nieco poskąpiła wzrostu. Maszynę tę lubią także bikerzy nastawieni na ekonomikę jazdy.

Zgodnie z zasadą “lepsze jest wrogiem dobrego”, nowy Rebel nie przeszedł żadnych rewolucyjnych zmian. Rzędową, dwucylindrową „ćwiartkę” umieszczono w klasycznej, kołyskowej ramie. Moc przenoszona jest na tylne koło przez 5-biegową skrzynię i łańcuch napędowy. Za bezpieczne zatrzymanie motocykla odpowiada tarcza z przodu i hamulec bębnowy z tyłu. Tylne, podwójne amortyzatory mają 5-stopniową regulację napięcia wstępnego. Mała Honda nie będzie niestety dostępna w Europie. Miłośnikom modelu pozostaje liczyć na import prywatny. W USA motocykl kosztuje w przeliczeniu ok. 12 900 zł.

1 KOMENTARZ

  1. Kopiłem taką Rebelke kilka lat temu, szybko mi się znudziła ale zaraziła mnie motocyklizmem na dobre i tak już chyba zostanie.
    Nie planuje się leczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ