BMW rozpoczyna produkcję motocykli w Tajlandii. Pierwszym produkownym tam modelem z ma być F800R. Niemiecki koncern to kolejny światowy producent jednośladów, który ostrzy sobie zęby na wschodzące azjatyckie rynki. 

Otwarta właśnie fabryka w Rayong jest pierwszym samodzielnym zakładem BMW poza Europą. Co prawda część maszyn tej firmy jest już wytwarzana w Manaus w Brazylii, ale fabryka współdzielona jest z brazylijskim koncernem Dafra Motos. W tajskich zakładach produkowane będą motocykle BMW oraz samochody BMW i Mini. Strategia jest prosta – przeniesienie produkcji do Azji to nawet o 60% niższa finalna cena, co odgrywa niebagatelną rolę w tym niezamożnym regionie.

Pierwszym modelem wytwarzanym w nowej fabryce będzie F800R, naked bike klasy średniej, montowany tymczasowo z części przysyłanych z Europy. Pierwsze cele produkcyjne są skromne, zaledwie 100 maszyn rocznie. Jest to natomiast przyczółek do szerokiej ekspansji Niemców na dalekowschodnich rynkach. Planowana jest sukcesywna rozbudowa zakładu i rozszerzanie oferty o inne modele bawarskiego koncernu. Pierwsze motocykle pochodzące z Tajlandii pojawią się w sieci dealerskiej BMW w pierwszym kwartale 2014 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.