Honda prezentuje zespół i motocykl na przyszłoroczny Rajd Dakar

-

Przygotowania do rajdu Dakar 2014 trwają. Honda przedstawiła swój team – oprócz grona znakomitych zawodników zaprezentowano nowy motocykl: CRF450 Rally, a także nowe kierownictwo.

W skład zespołu fabrycznego japońskiego producenta wejdzie co najmniej pięciu zawodników: Helder Rodrigues (Portugalia), Sam Sunderland (Wielka Brytania), Javier Pizzolito (Argentyna), Joan Barreda (Hiszpania) i Paulo Goncalves (Portugalia).

Honda Dakar Team – prezentacja


Zawodnicy już teraz intensywnie trenują przed startem. Sunderland ukończył rajd Abu Dhabi Desert Challenge na trzecim miejscu, brał także udział w rajdach Morocco Rally i Merzouga Rally. Rodrigues i Pizzolito wystartują w rajdzie Desafio Ruta 40 w Argentynie, a Barreda i Goncalves wezmą udział w Pharaons Rally we wrześniu.

Szefem teamu, który docelowo składać ma się z ok. 30 osób został Martino Bianchi, który ma 30-letnie doświadczenie w zawodach off-road. Start rajdu Dakar zaplanowano na 5 stycznia 2014 roku. Przez 15 dni zawodnicy będą zmagać się z arcytrudnymi etapami na terenie Boliwii, metę wyznaczono w Chile.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY