Przygotowania do rajdu Dakar 2014 trwają. Honda przedstawiła swój team – oprócz grona znakomitych zawodników zaprezentowano nowy motocykl: CRF450 Rally, a także nowe kierownictwo.

W skład zespołu fabrycznego japońskiego producenta wejdzie co najmniej pięciu zawodników: Helder Rodrigues (Portugalia), Sam Sunderland (Wielka Brytania), Javier Pizzolito (Argentyna), Joan Barreda (Hiszpania) i Paulo Goncalves (Portugalia).

Honda Dakar Team – prezentacja


Zawodnicy już teraz intensywnie trenują przed startem. Sunderland ukończył rajd Abu Dhabi Desert Challenge na trzecim miejscu, brał także udział w rajdach Morocco Rally i Merzouga Rally. Rodrigues i Pizzolito wystartują w rajdzie Desafio Ruta 40 w Argentynie, a Barreda i Goncalves wezmą udział w Pharaons Rally we wrześniu.

Szefem teamu, który docelowo składać ma się z ok. 30 osób został Martino Bianchi, który ma 30-letnie doświadczenie w zawodach off-road. Start rajdu Dakar zaplanowano na 5 stycznia 2014 roku. Przez 15 dni zawodnicy będą zmagać się z arcytrudnymi etapami na terenie Boliwii, metę wyznaczono w Chile.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.