Harley-Davidson po cichu odświeża gamę modeli. Wyciekła poufna instrukcja

-

Harley-Davidson po cichu wycofuje ze sprzedaży część motocykli. Oficjalnym powodem ma być odświeżenie oferty i usunięcie dublujących się modeli. Prawdopodobnie powody są jednak inne. 

Do mediów wyciekła notka skierowana przez producenta z Milwaukee do swych dealerów. Ujawnia ona plany usunięcia z oferty na 2014 r. kilku modeli motocykli. Na czarnej liście znalazły się XR1200X Sportster, FXS Softail Blackline i FLHTC Electra Glide Classic. Oprócz nich z przyszłorocznej gamy wycofane zostaną modele FLTRX Road Glide Custom i FLTRU Road Glide Ultra, ze względu na gruntowny lifting linii turystyków.

Notka wskazuje także, że H-D planuje wycofać z północnoamerykańskiego rynku model FLHRC Road King Classic oraz FLHR Road King z pozostałych rynków. Według informacji przekazanych dealerom zmiany mają na celu optymalizację produkcji, wyeliminowanie zjawiska dublowania modeli oraz zwiększenie przejrzystości oferty dla klientów.

Najbardziej intrygująca jest informacja dotycząca liftingu modeli Road Glide. Notka mówi, że Harley-Davidson chce odświeżyć procesy produkcyjne tego modelu, takie jak technologia mocowania przedniej owiewki. Wydaje się prawdopodobne, że w przypadku tego odświeżania skorzysta na tym także inny turystyk: Road King.

Decyzję o wycofaniu modeli XR1200X, Softail Blackline i Electra Glide Classic, Harley-Davidson podjął po przejrzeniu trendów sprzedaży. W przypadku Road King i Road King Classic, zdecydowano, że wersja Classic zniknie z oferty północnoamerykańskich dealerów, ale wciąż oferowana będzie na pozostałych rynkach. W USA i Kanadzie dostępny będzie model Road King.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY