Trzy kolejne modele Harley-Davidson będą montowane w Indiach. Do sześciu wcześniejszych dołączy Harley-Davidson Fat Boy, Harley-Davidson Fat Boy Special i Harley-Davidson Heritage Softail Classic. Będą one sprzedawane tylko na lokalnym rynku.

Decyzja Amerykanów to efekt zmian w nowej ustawie budżetowej Indii, zakładającej wzrost ceł na motocykle o pojemności powyżej 800 cm3 z obecnych 60% aż do do 75%. Dzięki wprowadzeniu do montażu trzech popularnych modeli będzie możliwe uniknięcie podwyżki ich ceny na lokalnym rynku. Ceny jednego z najpopularniejszych modeli, Harley-Davidson Fat Boy oraz prawdopodobnie kilku innych będą nawet obniżone o 20%.

Anoop Prakash, dyrektor Harley-Davidson India, wyjaśnia, że decyzja o rozszerzeniu gamy modeli montowanych w Indiach była planowana od dawna.

– Od kiedy rozpoczęliśmy działalność w 2009 roku. było jasne, że chcemy montować tutaj więcej, wykorzystując także lokalnych dostawców. Wprowadzenie trzech kolejnych modeli to właśnie krok w tym kierunku. Dzięki temu możemy uczynić motocykle H-D bardziej dostępnymi dla pasjonatów tej marki w Indiach – dodaje Prakash.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here