Gdy świat chłonie wieści z Rzymu dotyczące nowego papieża, my przypominamy inne wydarzenie, które miało miejsce w Wiecznym Mieście 60 lat temu. Oto niezwykła parada motocyklowa, w której wzięli udział włoscy carabinieri.
Ta niezwykła parada motocyklowa ma miejsce w Rzymie z okazji święta policji. Biorą w niej udział policjanci, czyli carabinieri. Zwróćcie uwagę na perfekcyjne dopracowanie wszystkich elementów. Dla każdego, kto choćby kilka dni był we Włoszech fakt, że ani razu motocykliści się nie zderzyli ani nie pomylili szyku (choć kilka razy było blisko) będzie na pewno sporym zaskoczeniem.
Pomimo propagandowego kontekstu całego wydarzenia w powojennym świecie jesteśmy pełni uznania dla perfekcji i kunsztu włoskich motocyklistów. Ile godzin spędzili na ćwiczeniach, ile mrówczej, ale bezproduktywnej – z punktu widzenia zadań policji – pracy zostało wykonane, by ta parada motocyklowa została zakończona sukcesem!