Promocja nowego KTM Super Duke 1290 R spotkała się z krytyką brytyjskiej policji. Choć strategia marketingowa producenta wywołała wśród klientów niemal euforię, stróżom prawa nie podoba się beztroski styl jazdy prezentowany w reklamach. 

Prezentowany materiał promocyjny KTM stał się tematem burzliwych rozmów podczas londyńskiej konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Głównych Urzędów Policji, Departament Transportu i Stowarzyszenie Przemysłu Motocyklowego w ostatni poniedziałek.

KTM – prototyp Super Duke 1290 R

Wideo zostało uznane za agresywne i nieodpowiednie. Jak uzasadnili swoje stanowisko obecni na konferencji, forma reklamy ma zły wpływ na wizerunek motocyklistów. Steve Baker, przewodniczący jednego z angielskich stowarzyszeń motocyklistów, prywatnie dosiadający KTM 990 Supermoto, był zszokowany filmem, na którym jak stwierdził, KTM zamiast piękna i możliwości maszyny prezentuje niebezpieczny i beztroski styl jazdy. Warto zauważyć, że cały materiał został nakręcony na torze z udziałem zawodowych kierowców wyścigowych.

3 KOMENTARZE

  1. To zdanie mnie rozwaliło: „Steve Baker, przewodniczący jednego z angielskich stowarzyszeń motocyklistów, prywatnie dosiadający KTM 990 Supermoto, był zszokowany filmem, na którym, jak stwierdził, KTM zamiast piękna i możliwości maszyny prezentuje niebezpieczny i beztroski styl jazdy.”
    Motocykl lata blisko 300 km/h. Każde ostrzejsze dodanie gazu powoduje, że przednie koło staje się niepotrzebne i jak w samolocie po starcie powinno się chować w luku, a gość mówi, że reklama nie pokazuje możliwości motocykla tylko niebezpieczny styl jazdy.
    No litości! To żeby pokazać możliwości motocykla reklama powinna być kręcona na niemieckiej autostradzie z prędkością max, ale bez odrywania przedniego koła od asfaltu?
    A może KTM powinien zacząć produkować motorowery z prędkością ograniczoną do 45 km/h i wtedy będzie mógł „pokazywać możliwości motocykla” nie łamiąc „bezpiecznych konwenansów”?
    I jeszcze jedno… Po co mu 990 Supermoto, skoro jest taki przepisowy i reklama nakręcona na torze wyścigowym tak go bulwersuje?

  2. A na mnie to piętno się odcisnęło. Sam mam SM i do tąd nie wiedziałem że tak można. Że bestia może uciec, i że w końcu SM jedzie szybciej niż 50 km/h. Moje życie już nigdy nie będzie takie jak wcześniej. Wstąpiła we mnie beztroska, w końcu mam KTMa a on jest bestią. Co ONI ze mnie zrobiliiiiiiiiiiiiii…. help

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.