Sora to nowy elektryczny motocykl produkcji kanadyjskiej firmy Lito Green Motion. Otrzymał on właśnie homologację drogową i wkrótce pojawi się na drogach. Jego cena może jednak przyprawić o ból głowy. 

Sora będzie oferowana na początku w rodzimej Kanadzie, ale należy przypuszczać, że firma Lito wprowadzi swój motocykl także na rynek USA. Osiągi Sory robią wrażenie: prędkość maksymalna to 190 km/h, a maksymalny zasięg – 300 kilometrów. Producent deklaruje dość krótki czas ładowania baterii: 8 godzin przy podłączeniu do zwykłego gniazdka i tylko 90 minut przy zastosowaniu specjalnej ładowarki.

Cena tego cacka: 41 tys. dolarów (131 tys. zł) dość wyraźnie określa, że jest to motocykl ekskluzywny i że zapewne nie będzie popularnym modelem na ulicach. Musimy jednak uczciwie przyznać, że to jeden z niewielu elektryków, które zrobiły na nas wrażenie.

Homologację na ten motocykl wydał nie byle kto, bo Transport Canada, organizacja znana ze swojej dokładności i dociekliwości. To właśnie ona znalazła aż trzy poważne usterki w motocyklu BMW R1200GS i dwie w kilku modelach Triumpha.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.