Elektryczny motocykl Sora. Niezłe osiągi, nieprzyzwoita cena i świetny wygląd

-

Sora to nowy elektryczny motocykl produkcji kanadyjskiej firmy Lito Green Motion. Otrzymał on właśnie homologację drogową i wkrótce pojawi się na drogach. Jego cena może jednak przyprawić o ból głowy. 

Sora będzie oferowana na początku w rodzimej Kanadzie, ale należy przypuszczać, że firma Lito wprowadzi swój motocykl także na rynek USA. Osiągi Sory robią wrażenie: prędkość maksymalna to 190 km/h, a maksymalny zasięg – 300 kilometrów. Producent deklaruje dość krótki czas ładowania baterii: 8 godzin przy podłączeniu do zwykłego gniazdka i tylko 90 minut przy zastosowaniu specjalnej ładowarki.

Cena tego cacka: 41 tys. dolarów (131 tys. zł) dość wyraźnie określa, że jest to motocykl ekskluzywny i że zapewne nie będzie popularnym modelem na ulicach. Musimy jednak uczciwie przyznać, że to jeden z niewielu elektryków, które zrobiły na nas wrażenie.

Homologację na ten motocykl wydał nie byle kto, bo Transport Canada, organizacja znana ze swojej dokładności i dociekliwości. To właśnie ona znalazła aż trzy poważne usterki w motocyklu BMW R1200GS i dwie w kilku modelach Triumpha.

 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY