Nowe przepisy. Zbędny fotoradar będzie można usunąć. Trzeba go zgłosić

-

Fotoradar stoi bez sensu? Tylko straszy kierowców by zwiększyć wpływy do gminnej kasy? Taki zbędny fotoradar można zgłosić do Polskiego Związku Motorowego, a on wyśle wniosek o jego usunięcie.  

Nowe rozporządzenie Ministerstwa Transportu ma zlikwidować bezsensownie postawione fotoradary. Jeśli zdaniem kierowców któryś z nich stoi w nieodpowiednim miejscu, można go zgłosić. Nowe przepisy nakładają bowiem na władze obowiązek cyklicznego sprawdzania, czy lokalizacja fotoradaru jest zasadna i dotyczą stacjonarnych fotoradarów instalowanych przez Inspekcję Transportu Drogowego i samorządy.

Jeżeli więc lokalizacja jakiegoś fotoradaru jest bezzasadna, można go zgłosić ją w Polskim Związku Motorowym, który będzie wnioskował o jego usunięcie.

Zgłoszenia przesyłać można pod adres: fotoradary@pzm.pl lub dzwonić pod numer (22) 532 84 44.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY