Into The Dust to samotna motocyklowa podróż dookoła Maroka, której podejmie się Marta Kondracka – Polka mieszkająca na stałe w Hiszpanii. Na mniej uczęszczanych drogach jej towarzyszką podróży będzie Yamaha YBR125.

Trasa tej samotnej podróży rozpocznie się i zakończy się w hiszpańskim Kadyksie, gdzie Marta mieszka na stałe. Plan przewiduje, że eskapada potrwa miesiąc, ale podróżniczka sama podchodzi do terminarza z dystansem. “Czas przejazdu traktuję dosyć elastycznie, ponieważ chcę wybierać mniej uczęszczane drogi Maroka, odwiedzić najbardziej i najmniej popularne spoty surferskie oraz spotkać się z lokalnymi mieszkańcami” – pisze o swojej wyprawie Marta.

Into the Dust (2)Jako środek transportu podczas wyprawy posłuży Yamaha YBR125, rocznik 2010. Motocykl, który kojarzy się bardziej z nauką jazdy niż z motocyklowymi wojażami został przez podróżniczkę wybrany celowo –  “Zdecydowałam się na niego ze względu na jego ekonomiczne możliwości, które idealnie przekładają się na niskobudżetowy styl moich podróży”.

Into the Dust (6)Swoją wyprawy Marta chciałaby zainspirować do działania wszystkich tych, którzy wciąż wahają się przed wyruszeniem w świat. Ma także nadzieję przyczynić się do rozpowszechnienia podróży motocyklowych i udowodnić, że w daleką podróż można wybrać się także na małym motocyklu.

Into the Dust (3)Marta ma także w planach udział w IV Międzynarodowym Motocyklowym Rajdzie Marrakeszu. Jako zapalona surferka podróżniczka zamierza także odwiedzić najlepsze miejsca, gdzie będzie mogła oddawać się swojej pasji. Wyprawa będzie dokumentowana w dzienniku, w którym oprócz fotografii i opisu tras znajdą się porady i praktyczne informacje. Będzie on stanowił niejako kompendium praktycznej wiedzy na temat podróży motocyklowej po Maroko.

Into the Dust (1)Relacje z samotnej podróży Marty po Maroko będzie można śledzić na naszym portalu. Więcej szczegółów o projekcie można znaleźć na stronie internetowej oraz profilu facebook.

Into the Dust (13)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.