[sam id=”24″ codes=”true”]Aż o połowę chce zwiększyć produkcję indyjski Royal Enfield, wywodząca się z Wielkiej Brytanii kultowa marka motocykli. Głównym rynkiem ekspansji ma być Europa.

Do końca roku w brytyjskim Leicestershire powstanie Centrum Technologii Royal Enfield. Mają tam powstawać projekty nowych modeli, przeznaczonych wyłącznie na rynek europejski i spełniających surowe normy ekologiczne. Docelowo Centrum ma się przekształcić w fabrykę motocykli.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Kolejny zakład produkcyjny został właśnie otwarty w Chennai w południowych Indiach. Tam jednak produkowane będą motocykle, przeznaczone przede wszystkim na mniej wymagające rynki azjatyckie.

Royal Enfield Continental GTNa rynek europejski ma być przeznaczony całkiem nowy model, wyposażony w dwucylindrowy silnik o objętości 750 ccm. Według nieoficjalnych informacji tylko w niewielkim stopniu będzie on nawiązywał do dotychczasowych kultowych modeli w stylu scrambler.

Co ciekawe, Royal Enfield zarejestrował w Europie prawa do marki “Himalayan”. Może to wskazywać na to, że wkrótce pod tą marką pojawi się model nawiązujący do enduro.

Royal Enfield w Moskwie00012 (2)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.