Ducati oficjalnie zaprezentował nowy motocykl Ducati Panigale 1199 Superleggera 2014. Na kolana powalają nie tylko osiągi, ale i cena. Ten hiperścigacz będzie dostępny za równowartość 250 tys zł. I to tylko dla wybranych klientów.

Jak już informowaliśmy, większość detali Ducati 1199 Superleggera 2014 wykonano z ultralekkich materiałów – tytanu, stopu magnezu oraz włókna węglowego. Cel: stworzyć unikalny motocykl z najniższym współczynnikiem mocy do masy dla wyselekcjonowanej grupy najbogatszych klientów . Zadanie wykonano: silnik daje 200 KM mocy, a motocykl waży na sucho zaledwie 155 kg (177 kg z płynami).

Superleggera został zbudowany na bazie modelu Ducati 1199 Panigale R. Ramę i obręcze kół Marchesini wykonano ze stopu magnezu, nadwozie – z włókna węglowego. Zastosowano ultralekki akumulator litowo jonowy, a system wydechowy zrobiony jest z tytanu.

Ducati Panigale R Superleggera – oficjalny film promocyjny

Inne detale, dzięki którym udało się obniżyć masę motocykla to m.in. lekki przedni amortyzator Ohlins FL916 i tylny – Ohlins TTX36 z tytanową sprężyną, hamulce monoblock Brembo M50 oraz delikatne koła zębate Ergal z łańcuchem 520 z superbika. Zmodernizowany i odchudzony został również silnik Superquadro: tytanowe zawory współpracują ze specjalnymi dwupierścieniowymi tłokami.

Zostanie wyprodukowane zaledwie 500 takich motocykli, a każdy z nich otrzyma unikalny numer, wygrawerowany na specjalnej tabliczce. Według nieoficjalnych informacji, Ducati Panigale R Superleggera ma kosztować równowartość od 250 do 280 tys. zł.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ