Czad zabrania motocyklowych taksówek. Boi się zamachów

-

Rząd Czadu obawia się, że popularne w tym kraju motocyklowe taksówki wykorzystane mogą być do zamachów terrorystycznych i przewożenia bomb. Od 14 sierpnia obowiązuje całkowity zakaz ich używania w stolicy kraju – N’Djamenie.

W Europie alternatywne korporacje taksówkarskie wykorzystujące jednoślady zamiast samochodów dopiero rosną w siłę. Szczególną popularność motocyklowe taksówki zyskały w Paryżu, chociaż korzystają z nich nawet w stolicy Białorusi.

W krajach Afryki taka forma komunikacji od dawna funkcjonuje jako jedyny środek transportu dla wielu ludzi. Problem w tym, że przewoźnicy jeżdżą po piaszczystych drogach bez szkolenia, kasku ani ubezpieczenia zabierając często więcej niż jednego pasażera.

Choć decyzja rządu niewątpliwie podyktowana jest względami bezpieczeństwa, motywacją do jej wprowadzenia stały się działania wojenne w pobliskim Mali. Władze obawiały się, że motocyklowe taksówki mogą posłużyć uciekającym przed francuską interwencją militarną terrorystom do przemycania ładunków wybuchowych.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY