Motocykl dla początkujących i motocykl elektryczny – te dwie dwie elektryzujące nowości zapowiedział Harley-Davidson podczas obchodów 110. rocznicy powstania marki. Jeszcze kilka lat temu taka sytuacja byłoby nie do pomyślenia.

Harley-Davidson, który skupiał się dotychczas na białych mężczyznach powyżej 35 roku życia, jakiś czas temu postanowił otworzyć się na nowych klientów – kobiety i młodych miłośników marki. Mimo, że konserwatywnym fanom trudno było zaakceptować te zmiany, decyzja okazała się słuszna ekonomicznie i pozwoliła poprawić wyniki sprzedaży.

Teraz Harley, chcąc podbić kolejną grupę klientów, poszedł jeszcze dalej. Ogłosił, że planuje wprowadzić na rynek motocykl dla początkujących z widlastym silnikiem o pojemności 500 cm3 i poważnie rozważa budowę motocykla elektrycznego.

Harley-Davidson wprowadzając nowe modele łagodzi wizerunek marki, a na przejęcie jego dotychczasowej pozycji – producenta prawdziwych amerykańskich motocykli – apetyt ma przejęta przez koncern Polaris w 2011 roku firma Indian Motorcycles. W następnych latach wielu posiadaczy największych Harleyów, zrobi zapewne tak jak bohater publikowanej przez nas niedawno reklamy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ