Ciężki bagaż win. Policyjny pościg za motocyklistą pod Zieloną Górą [film, video]

-

Nie, z tym bagażem nie chodzi o zapas butelek szlachetnego trunku. Motocyklista, który uciekał przed policjantami w okolicach Zielonej Góry, miał kilka bardzo mocnych powodów, by nie chcieć dać się skontrolować. Na swoje nieszczęście nie wykazał się specjalnymi umiejętnościami w prowadzeniu jednośladu. 

W poniedziałek 13 listopada policjanci patrolujący południową część Zielonej Góry chcieli zatrzymać do kontroli mężczyznę jadącego motocyklem. Ten jednak nie zareagował na dawane sygnały i zaczął uciekać. W pobliżu drogi krajowej nr 32, będącej południową obwodnicą miasta, skręcił w leśną drogę. 

Policyjny podręcznik ścigania motocyklistów. Co będzie wolno funkcjonariuszom podczas pościgu?

Mimo pozornej przewagi, nie zdołał zgubić goniących go ciężkim VW Crafterem policjantów. Ostatecznie na grząskiej nawierzchni stracił kontrolę nad motocyklem i przewrócił się. Próbował jeszcze ucieczki pieszo, ale tuż po wbiegnięciu na jezdnię obwodnicy został obezwładniony przez funkcjonariuszy. 

Zatrzymany motocyklista, a raczej po prostu kierujący motocyklem, to 43-latek z powiatu żagańskiego. Zgodnie z przewidywaniami, nie posiadał stosownych uprawnień. Co więcej, miał już na koncie kilka zakazów prowadzenia pojazdów, w tym jeden dożywotni, a do tego był poszukiwany do odbycia kary kilkunastu miesięcy więzienia. Motocykl nie miał ważnych badań technicznych. Mężczyźnie grozi teraz dodatkowe pięć lat odsiadki.

Źródło: Lubuska Policja

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY