Aplikacja na smartfona sama zmierzy trasę i wyśle znajomym sms o wypadku

-

EatSleepRIDE to nowa, dedykowana motocyklowym pasjonatom aplikacja, dostępna na razie w wersji na iPhone. Jedną z opcji programu jest detektor wypadku – Crash Light, który zaalarmuje kolegów o kłopotach i poda miejsce zdarzenia.

EatSleepRIDE udostępnia bikerom wiele innych przydatnych funkcji. Jedną z nich jest możliwość nagrywania różnych danych własnej trasy: śladu gps, zdjęć, średniej prędkości, a nawet – podobnie jak konkurencyjna Kneeslider  – maksymalnego kąta pochylenia w zakręcie. Zapisane dane można później współdzielić z innymi użytkownikami aplikacji. Jedną z opcji mobilnej wersji EatSleepRIDE jest Crash Light – rozszerzenie, które wykorzystuje liczne czujniki smartfona do identyfikacji wypadku.

Nowoczesne smartfony wyposażone są w czujniki przyspieszenia i żyroskopy, co oznacza, że po zastosowaniu odpowiedniego algorytmu nasz telefon może rozpoznać, czy dany wstrząs został spowodowany przez upadek urządzenia na ziemię, czy kolizję.

Kiedy smartfon zidentyfikuje wypadek, automatycznie kontaktuje się z członkami naszej grupy. Jeśli podróżujemy solo, wysyła natomiast SMS, e-mail lub wykonuje połączenie telefoniczne do wskazanych wcześniej osób. Informacje tekstowe wysyłane przez aplikację zawierają naszą dokładną lokalizację GPS.

Jeśli uznamy, że alarm jest niepotrzebny, mamy 3 minuty na skasowanie go. Po tym czasie kontaktuje się on ze wskazanymi adresami lub numerami telefonów.

Funkcja Crash Light jest dodatkowo płatna. Ceny zależą od kraju, ale nie są wygórowane. Aby korzystać z Crash Light, należy najpierw zakupić aplikację EatSleepRIDE – jej cena to 1,99 funta (ok. 10 zł).

Administratorzy EatSleepRIDE pracują nad wersją aplikacji zgodną z systemem Android.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

4 KOMENTARZE

  1. Chyba autor popełnił błąd. Wskazana apka służy tylko do odnajdywania miejsc, gdzie można coś zjeść, przenocować, etc.
    A zdjęcia są chyba Apki właściwej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY