Erik Buell Racing, firma o której pisaliśmy w związku z premierą sportowego modelu EBR 1190 RX, została oficjalnym dystrybutorem indyjskiej marki Hero w USA i Kanadzie. To cena, jaką Erik Buell musiał zapłacić za indyjską pomoc finansową.

Indyjski koncern Hero MotoCorp kupił w tym roku 49% akcji Erik Buel Racing. Spodziewano się, że Hindusi skupią się na unowocześnieniu własnych jednośladów i ekspansji na rynki azjatyckie. Okazuje się jednak, że Hero, jako lider indyjskiego rynku jednośladów, bardziej interesuje się rynkiem światowym niż rodzimym.

Będąc właścicielem 49% akcji firmy sławnego konstruktora Erika Buella, indyjski producent dofinansował prace nad stworzeniem nowych linii: wyścigowej i szosowej motocykli Erik Buell Racing. Za taką pomoc Buell musiał jednak zapłacić wysoką cenę. Z jednej strony bierze on udział w konstruowaniu nowych modeli Hero, z drugiej przyjął odpowiedzialność za dystrybucję indyjskich jednośladów w USA i Kanadzie.

Mamy nadzieję, że strategia marketingowa Hero jest wystarczająco mocna. Przyzwyczajeni do dużych pojemności Amerykanie z trudem zaakceptują indyjskie jednoślady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here