Francuska policja na Facebooku ostrzega przed kontrolami trzeźwości

-

Francuscy stróże prawa informują obywateli o planowanych działaniach na… Facebooku. Oddział francuskiej policji z Yvelines systematycznie publikuje na swoim profilu informacje o miejscach i zakresie planowanych kontroli.

Francuska żandarmeria z Yvelines niedaleko Paryża przyjęła interesującą metodę prewencji. Tuż przed zaplanowanymi akcjami, podczas których sprawdzana jest trzeźwość kierowców, oficerowie publikują informację o akcji na portalu społecznościowym Facebook.

Podając kilka miejsc, w których należy spodziewać się dokładnej kontroli policjanci życzą imprezowiczom dobrej zabawy i przypominają, że ten kto prowadzi – nie pije. Choć może się wydawać, że taka forma ostrzegania jest pozbawiona sensu żandarmi twierdzą, że spełnia ona swe zadanie: podczas zapowiedzianych na Facebooku kontroli drastycznie zmniejszyła się liczba pijanych kierowców.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

2 KOMENTARZE

  1. tak ale zmniejszyła się bo pijani omijają te miejsca, pogratulować geniuszu, to tak jakby informować złodziei że dzisiaj w tym banku będzie oddział S.W.A.T i nie należy na niego napadać

  2. Ale to jest przecież typowe podejście nie tylko drogówki ale ogólnie organów kontroli na zachodzie.Przynajmniej jeśli chodzi o Francję czy Włochy.Tam nawet kanar w autobusie chodzi w białym mundurze i wsiadając nie kontroluje wysiadających więc złapanie gapowicza graniczy tam z cudem.Takie są tam zwyczaje i dla nich to normalka. My przywykliśmy do trochę innego państwa i wydaje nam się to dziwne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY