Znamy już oficjalne dane techniczne nowej Hondy CBR300R. Główny rywal Kawasaki Ninja 300 chce nawiązać rywalizację z Zielonymi nie tylko na rynku azjatyckim ale także w Ameryce Północnej. Czy wystarczy mu mocy?

Podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Chinach ujawniono oficjalną specyfikację CBR 300R. Wszystkie dane nie są jeszcze znane, wiadomo natomiast, że nowy małolitrażowy model Hondy będzie wyposażony w jednocylindrowy silnik z podwójnym wałkiem rozrządu w głowicy.

Jego pojemność to 286 cm3 moc maksymalna to 30 KM przy 8500 obr/min. Moment obrotowy wynosi 27 Nm przy 7250 obr/min. CBR300R oferuje o 5 KM mocy więcej niż poprzednik – CBR250R, ale to wciąż o 8 KM mniej od Kawasaki Ninja 300. Średnica tłoka w porównaniu z poprzedniczką pozostaje niezmieniona i wynosi 76 mm, a skok tłoka zwiększy się z 55 mm do 63 mm.

W celu optymalnego wykorzystania paliwa posłużono się nowoczesnym elektronicznym układem wtryskowym PGM-FI, który zapewnia również płynne i dynamiczne przyspieszenie. Czy to wystarczy do zdetronizowania Kawasaki? Czas pokaże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.