Po długim oczekiwaniu i niekończących się spekulacjach Yamaha zaprezentowała wreszcie R-trójkę, czyli sportowy YZF-R3. Wyśrubowane parametry motocykla plasują go w czołówce segmentu małych sportowych jednośladów. 

Kiedy Yamaha zapowiadała nową “ćwiartkę” pojawiło się mnóstwo spekulacji. Jedne pogłoski mówiły o dwóch wersjach motocykla – 250 i 300 cm3, inne wiązały nazwę R3 z trzycylindrowym silnikiem z modelu MT-09.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Po premierze modelu R25 stało się jasne, że Iwata planuje dwa oddzielne modele, zaś ten przeznaczony na rynki zachodnie otrzyma właśnie oznaczenie R3. Nie potwierdziły się tym samym pogłoski o sportowej wersji MT-09.

Yamaha prezentuje YZF-R3 (4)YZF-R3 wyposażono w dwucylindrowy, rzędowy silnik o pojemności 321 cm3. Jednostka napędowa rozwija moc 42 KM przy 10 750 obr/min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 29.6 Nm przy 9 000 obr/min. Napęd przekazywany jest za pomocą sześciostopniowej skrzyni biegów przy użyciu mokrego sprzęgła wielotarczowego.

Yamaha prezentuje YZF-R3 (3)Z przodu zastosowano widelec o średnicy goleni 41 mm i skoku 130 mm. Skok tylnego amortyzatora wynosi jednak tylko 125 mm. Za zatrzymanie odpowiadają pojedyncza tarcza hamulcowa o średnicy 298 mm z przodu i pojedyncza tarcza o średnicy 220 mm z tyłu.

Yamaha prezentuje YZF-R3 (2)Choć w danych przedstawionych przez Yamahę nie ma słowa na temat systemu ABS, z całą pewnością znajdzie się on w motocyklach sprzedawanych w Europie. Jak dotąd nie ujawniono cen modelu YZF-R3.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Yamaha prezentuje YZF-R3 (1)

Yamaha prezentuje YZF-R3 (9)

Yamaha prezentuje YZF-R3 (8)

[sam id=”11″ codes=”true”]

Yamaha prezentuje YZF-R3 (7)

Yamaha prezentuje YZF-R3 (6)

Yamaha prezentuje YZF-R3 (5)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.