BMW S1000RR i BMW R1200R: niebezpieczne amortyzatory Ohlins. Wezwanie serwisowe

-

Amortyzatory skrętu Ohlins znalazły się pod lupą Amerykańskiego Biura Bezpieczeństwa Transportu. Ogłoszona właśnie akcja serwisowa obejmuje urządzenia dedykowane dla dwóch modeli – BMW S1000RR i BMW R1200R.

Według urzędników problem dotyczy aż 801 amortyzatorów Ohlins Racing AB, które zostały wyposażone w wadliwe mocowania. Efektem usterki może być zablokowanie kierownicy podczas skrętu, wywołane pęknięciem zaczepu amortyzatora. Konsekwencje takiego zdarzenia mogą być bardzo poważne, dlatego użytkownicy feralnych amortyzatorów pilnie wzywani są do serwisów.

Dealerzy Ohlins nieodpłatnie zainstalują w feralnych urządzeniach nowe mocowania. Właścicielom amortyzatorów Racing AB Biuro Bezpieczeństwa Transportu zaleca także samodzielną kontrolę na obecność jakichkolwiek nieprawidłowości.

Do tej pory nie podano żadnych informacji na temat usterek amortyzatorów w motocyklach BMW, sprzedawanych w Europie, w tym w Polsce.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY