Triumph Catalina Scrambler z dużą dawką wyścigów retro [CUSTOM]

-

Motywacją do stworzenia tego customa było pragnienie posiadania pachnącego nowością motocykla. Jego nazwa – Catalina Scrambler – to nawiązanie do wyścigu Dirt Race z 1950 roku, który miał miejsce na wyspie Santa Catalina.

Kiedy Robert Jordan spojrzał na swojego Triumpha Scramblera z 2007 roku i stojącego obok perfekcyjnie odrestaurowanego Triumpha 650 z roku 1960 stwierdził, że Scrambler wygląda nijak. O profesjonalny tuning poprosił Richarda Pollocka z Mule Motorcycles.

Najpierw zadbano o optyczne wysmuklenie motocykla. Założono węższy zbiornik paliwa, aluminiowe błotniki i nowe siodło. Styl retro podkreśliły hamulce z BMW z 1968 roku z przodu oraz z Yamahy XS650 z tyłu. Wydech został wykonany ze stali kwasoodpornej, podobnie jak stylowe osłony termiczne na nogi.

Smaczku dodają montowane dawniej jako akcesoria wkładki w końcówkach wydechu. Miały one za zadanie wyciszyć wydech – można było jednym ruchem je zamknąć lub otworzyć. Powiększona atrapa zbiornika oleju chowa w swym wnętrzu elektrykę i filtr powietrza.

Efekt przeróbki był tak oszałamiający, że Pollock dostał propozycję stworzenia limitowanej serii Scramblerów właśnie w takiej wersji.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY