Motywacją do stworzenia tego customa było pragnienie posiadania pachnącego nowością motocykla. Jego nazwa – Catalina Scrambler – to nawiązanie do wyścigu Dirt Race z 1950 roku, który miał miejsce na wyspie Santa Catalina.

Kiedy Robert Jordan spojrzał na swojego Triumpha Scramblera z 2007 roku i stojącego obok perfekcyjnie odrestaurowanego Triumpha 650 z roku 1960 stwierdził, że Scrambler wygląda nijak. O profesjonalny tuning poprosił Richarda Pollocka z Mule Motorcycles.

Najpierw zadbano o optyczne wysmuklenie motocykla. Założono węższy zbiornik paliwa, aluminiowe błotniki i nowe siodło. Styl retro podkreśliły hamulce z BMW z 1968 roku z przodu oraz z Yamahy XS650 z tyłu. Wydech został wykonany ze stali kwasoodpornej, podobnie jak stylowe osłony termiczne na nogi.

Smaczku dodają montowane dawniej jako akcesoria wkładki w końcówkach wydechu. Miały one za zadanie wyciszyć wydech – można było jednym ruchem je zamknąć lub otworzyć. Powiększona atrapa zbiornika oleju chowa w swym wnętrzu elektrykę i filtr powietrza.

Efekt przeróbki był tak oszałamiający, że Pollock dostał propozycję stworzenia limitowanej serii Scramblerów właśnie w takiej wersji.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.