Designerskie “co by było gdyby” staje się powoli naszą tradycją. Wczoraj prezentowaliśmy projekt Suzuki SV1000S/N autorstwa włoskiego projektanta Luki Bara,  dziś natomiast mamy przyjemność przedstawić  Aprilię SS V2 spod ręki jego rodaka, Oberdana Bezzi.

Włoscy projektanci najwyraźniej chcą namieszać w motocyklowym świecie stosując efektowne i konstrukcyjnie udane modyfikacje znanych modeli motocykli. Projekt Aprilia SS V2 bazuje na modelu Shiver, a niektóre elementy konstrukcji pochodzą z supermoto Dorsoduro. Tym, co przede wszystkim odróżnia projekt od modeli bazowych jest lekka półowiewka.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Zbliża to koncepcyjny model Bezziego do Aprili Tuono V4R, który jednak jest sporo mocniejszy, ale też znacząco droższy. Wyposażona w lekki silnik o pojemności 750 cm3 SS V2 byłaby jednak sporo tańsza i mogłaby nieco zamieszać w segmencie sportowych maszyn wagi średniej. Marketingowcy Aprilii musieliby się nieco nagłowić, żeby znaleźć jej właściwe miejsce w ofercie firmy.

Dzieła włoskich designerów podobne do tego jak i kilku poprzednich projektów, które prezentowaliśmy, rzucają świeże spojrzenie na motocykle, które zdążyły nam się lekko opatrzyć. Ich entuzjastyczne (lub wręcz przeciwnie) przyjęcie przez społeczność potencjalnych klientów może być cenną wskazówką dla zarządów wielkich producentów.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here