Reklama

Yamaha MT-07 to zgrabny naked, który nie stanie się kultową maszyną dla globtroterów. Posiada jednak potężny arsenał zalet, który rozmiękczy serce nawet największego sceptyka. To maszyna, którą po prostu chce się mieć w garażu.

Zdjęcia do testu: Jarek Wójcicki

Wielu znakomitych aktorów grając nawet skrajnie czarne charaktery stara się dać swojej postaci jakiś pozytywny pierwiastek. Ja stanąłem przed trudnym zadaniem dostrzeżenia turystycznych właściwości w motocyklu, którego żywiołem jest miasto. Początki były (dosłownie) opłakane.

Reklama

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ściana płaczu

Po odebraniu motocykla od dealera pierwsze kilkadziesiąt kilometrów pokonuję w ścianie wody, która ma akurat życzenie spaść z nieba. Zgodnie z przewidywaniami ochrona przed warunkami atmosferycznymi jest w MT-07 zerowa i cały ładunek deszczu biorę na klatę. Dostępna jest akcesoryjna szyba, ale nie wróżę drastycznej poprawy w tej dziedzinie.

IMG_2984Później jest już tylko lepiej. Pogoda się poprawia, a susząc ubrania mam chwilę by przyjrzeć się futurystycznej maszynie zaparkowanej pod domem. Estetyka “siódemki” nie pozostawia obojętnym – nowoczesną linię trzeba pokochać lub znienawidzić. Nie jestem fanem takiego designu, ale muszę przyznać że zrobiony jest fachowo i konsekwentnie. Od razu widać, że to motocykl prosto ze współczesnej, naszpikowanej techniką Japonii.

IMG_3039Uwagę przyciąga zwłaszcza umiejętne połączenie surowej mechaniki z plastikiem o różnych fakturach – od matowej, przez lakierowaną, po imitującą karbon. Wszystko to umieszczono ze smakiem, a motocykl ma znakomite proporcje. Dyskusyjne mogą być dla niektórych przednia lampa i przymocowany bezpośrednio do kierownicy cyfrowy wyświetlacz – sprawiają wrażenie umieszczonych tam nieco przypadkowo. Bardzo ładnie prezentuje się za to tył – tylna lampa, kierunki i wspornik tablicy to stylowa całość.

Yamaha MT-07 DANE TECHNICZNE

Silnik: rzędowy twin chłodzony cieczą

Pojemność: 689 cm3

Moc: 75 KM

Maks. moment obr.: 68 Nm (6500 obr./min.)

Skrzynia biegów: 6-biegowa

Napęd: łańcuch

Hamulec przedni:  hydrauliczny dwutarczowy

Hamulec tylny: hydrauliczny jednotarczowy

Wymiary (dł. x szer. x wys.): 209 x 75 x 109 cm

Wysokość siodła: 81 cm

Ciężar z płynami: 179 kg (182 kg z ABS)

Zbiornik paliwa: 14 litrów

Cena: ok. 23 tys. zł (wersja z ABS 25 tys. zł)

Reklama

6 KOMENTARZE

  1. witam
    Co do turystyki MT07 właśnie wróciłem z tygodniowej wycieczki po Europie zrobiłem 5000km ze średnim spalaniem 4l/100km.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.