Versys 250 już niemal pewny. Kawasaki zarejestrowało dwie wersje tego modelu w Indonezji co oznacza, że motocykl pomyślnie przeszedł fazę testów. W Europie powinien pojawić się w połowie przyszłego roku.

Przy okazji publikacji artykułu o potwierdzeniu przez KTM informacji o wprowadzeniu do oferty modelu 390 Adventure napisaliśmy, że rynek małych podróżnych enduro rodzi się w bólach. Dokładnie nie wiadomo co jest przyczyną takiego stanu rzeczy – rosnąca popularność jednośladów roztacza przed ćwiartkami segmentu adventure świetlane perspektywy.


A jednak jak dotąd tylko Romet z całkiem przyzwoitym chińskim ADV250 zdecydował się oficjalnie wkroczyć na nieznany wcześniej teren małych wyprawówek. Stosowane przez Rometa zagadkowe metody sprzedaży i nonszalanckie podejście do promocji modelu dają jednak Kawasaki pewność łatwego zagospodarowania segmentu wraz z pojawieniem się małego Versysa.

Kawasaki Versys 250(2)Jak dotąd na temat wyprawowej dwieściepięćdziesiątki wiadomo tylko, że dwie wersje modelu o kodach LE250B i LE250C zostały zarejestrowane w Indonezji, która jest jednym z najważniejszych rynków zbytu małych motocykli. Pojawienie się małego Versysa w Europie jest jednak tylko kwestią czasu – prawdopodobnie producent chce sprawdzić model przed przekazaniem go w ręce wymagających Europejczyków.Do napędu Versysa 250 posłuży dwucylindrowy silnik o pojemności 250 cm3 stosowany w modelu Ninja 250R dostępnym na rynkach Azji. Z tego motocykla pochodzić będzie także rama, która zostanie jednak dopasowana do odmiennej charakterystyki małego enduro. Pod względem stylistycznym Versys 250 będzie zgodny z większymi braćmi – Versysem 650 i Versysem 1000.

Kawasaki Versys 250(1)

1 KOMENTARZ

  1. Wyprawowy motocykl ma zwykle gmole, stelaż pod sakwy, bagażnik pod kufer, handbary… To co tu widzę przypomina raczej sportowo-asfaltowy pojazd którym wyjazd na dwa tygodnie będzie niezłym wyzwaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.