Givi to niewątpliwie wiodący producent kufrów i wszystkiego co związane z bagażem motocyklowym. Jego produkty cechuje wyjątkowa trwałość i dbałość o detale.

Jednymi z najbardziej popularnych modeli od włoskiego producenta są z pewnością centralne kufry motocyklowe z serii Maxia 4 czyli V56. Można spotkać je w kilku wariantach kolorystycznych oraz wyposażeniowych. Modele te należą do linii miejskiej co oznacza, że idealnie sprawdzą się we wszelkich motocyklach typu naked, street oraz większych skuterach. Obecnie producenci motocykli starają się ujednolicić systemy montażowe dzięki czemu stelaże mocujące pasują do większości nowych modeli. Wspomnieliśmy o wariantach kolorystycznych, owszem te kufry możemy spotkać w 3 wersjach: NT, NN oraz NNT, a czym się różnią?

NT – Kufer o przyciemnionych lampach oraz ze wstawkami z anodowanego aluminium.

NN – tutaj znajdziemy klasyczne czerwone lampy oraz oprawkę z anodowanego aluminium, centralna płytka jest jednak wykonana z włókna węglowego.

NNT – ta wersja z kolei posiada przyciemnione lampy, aluminiową oprawkę oraz płytkę z włókna węglowego.

Biorąc pod uwagę taki wybór, z pewnością każdy znajdzie kufer odpowiedni dla siebie.

Teraz czas na cechy wspólne. Każdy z tych kufrów wykonany jest z materiału ABS oraz wewnętrznie wzmacniany, co czyni go jednocześnie wytrzymałym oraz elastycznym, czyniąc kufer niebywale bezpiecznym dla naszego sprzętu. Potrafi przetrwać nawet poważne wypadki. Wszystkie te kufry posiadają również montowane po bokach lampy z odblaskowymi wstawkami, jednak w standardzie nie posiadają one wkładki z diodami LED. Są one dostępne jako akcesorium i pełnią wtedy rolę świateł stop. Rozwiązanie z zamkiem zasługuje tutaj na pochwałę z prostego powodu. Do zamknięcia pokrywy oraz umocowania kufra do płyty montażowej zastosowano jeden i ten sam zamek. Cała konstrukcja jest dosyć prosta i trudna do zepsucia co ucieszy niektórych z nas. Dodatkowo zamek posiada blokadę kluczyka jeżeli zamek znajduje się w pozycji otwartej, uchroni nas to przed pozostawieniem otwartej klapy podczas jazdy lub odpięciem się nie zamkniętego przez przypadek mocowania.

W przypadku kufrów i sakw Givi, często już w samej nazwie znajdziemy informację o ich pojemności, nie inaczej jest i w tym wypadku. Kufry V56 o pojemności 56 l. Pozwalają na naprawdę wiele. Z łatwością spakujemy do środka dwa kaski lub jeden kask oraz komplet odzieży motocyklowej. Należy jednak pamiętać o ograniczeniu wagowym. Ze względu na bezpieczeństwo nasze i naszego bagażu, do kufra możemy spakować maksymalnie 10 kg, a i tak lepiej nie zbliżać się do tej granicy. Może to skutkować pęknięciem mocowań i utratą naszego bagażu.

Jak to często bywa, producenci prześcigają się w spełnianiu oczekiwań klienta, jednak wiadomym jest, że nie da się zadowolić każdego. Dlatego też do kufrów Givi możemy dokupić wiele akcesoriów poprawiających ich wygląd lub też funkcjonalność m in.: wymienne płytki centralne kufra w różnych kolorach (także lakierowane na życzenie), wewnętrzne torby na nasz delikatny bagaż, zabezpieczające go przed uszkodzeniem w czasie jazdy, zewnętrzne bagażniki montowane na klapie kufra w celu zwiększenia powierzchni bagażowej (wykonane zarówno z ABS-u jak i metalu), specjalne pasy do zabezpieczenia bagażu zewnętrznego, oparcie dla pasażera oraz wspomniane już wcześniej światła stop.

Te wymienione i wiele innych kufrów Givi można znaleźć na stronach sklepu internetowego MCS Online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.