Panująca obecnie na świecie sytuacja zdecydowanie nie napawa optymizmem. Statystyki z każdym momentem stają się coraz drastyczniejsze, a na pozytywne wieści musimy jeszcze poczekać. Nagminne łamanie kwarantanny przez Włochów stało się na tyle częste, że apel do wszystkich ludzi wystosował Michele Zasa, kierownik mobilnej kliniki podczas Motocyklowych Mistrzostw Świata (MotoGP).

W rozmowie z włoską gazetą “La Gazetta dello Sport” Zasa wielokrotnie podkreślał, że obecna sytuacja jest tragiczna, szczególnie we Włoszech. Pomimo tego, że lekarz zajmował się raczej kontuzjami zawodników kategorii królewskiej, obecnie pracuje w jednym ze szpitali. Przyznaje się do tego, że jest zszokowany i zawiedziony zachowaniem społeczeństwa, które w obliczu panującej epidemii, nie przestrzega nakazu zostawania w domu.

Przeczytaj również: Motocykliści zatrzymują epidemię koronawirusa!

– Sytuacja jest dramatyczna. Chciałbym zarażonych ludzi po prostu zabrać do domu, aby tam mogli spokojnie umrzeć. Widziałem w moim życiu wiele jako lekarz, a tutaj nie osiągnęliśmy jeszcze szczytu, a sytuacja już jest bardzo zła. Jesteśmy w stanie wojny i chciałbym to podkreślić. – komentuje Zasa, na co dzień lekarz zawodników MotoGP.

Przyczyna problemu tak gwałtownego wzrostu zachorowań we Włoszech upatrywana jest w bagatelizowaniu sytuacji nie tylko przez władze, ale również przez samych obywateli. Spowodowało to kompletny chaos we włoskiej służbie zdrowia, która nie radzi sobie kompletnie z niczym. W szpitalach brakuje nie tylko środków higienicznych, miejsc dla chorych, ale nawet personelu do pracy. Pomimo tego włosi nadal nie przestrzegają nakazu pozostawania w domu, tym samym zwiększając falę zachorowań.

– Czy tych wszystkich wychodzących z domu mam zabrać do szpitala i pokazać im zmarłych z powodu koronawirusa? Zrozumcie, że praktycznie każdy telefon z wezwaniem, kończy się diagnozą – COVID-19. Najgorsze jest to, że na pierwszej linii ognia jesteśmy my, niezbędni do zapanowania nad wszystkim – lekarze, pielęgniarki, wolontariusze, którzy w bardzo krótkim czasie musieli być przygotowani na sytuację absolutnego zagrożenia zdrowia. – kończy Zasa.

Michele Zasa jasno nazywa obecną sytuację III wojną światową, tyle tylko, że walczymy z niewidzialnym wrogiem. A my – społeczeństwo musimy to zrozumieć i stosować się do przekazywanych komunikatów. W związku z tym apelujemy do wszystkich Polaków o zdrowy rozsądek i pozostanie w domach, jednocześnie przypominając o organizowanej przez nasz portal zbiórce, z której środki w całości zostaną przekazane na zakup niezbędnego sprzętu do szpitali.

KLIKNIJ TUTAJ I WESPRZYJ WRAZ Z MOTOVOYAGEREM ZBIÓRKĘ NA POMOC SZPITALOM W WALCE Z KORONAWIRUSEM

 ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.