Przypominająca na mapie półwysep Ziemia Kłodzka oferuje motocyklowym podróżnikom tak wiele atrakcji, że nie sposób poznać wszystkich w jeden weekend. To wspaniałe miejsce na ekscytującą wprawę w przeszłość.

W okolicach Kłodzka aż gęsto jest od wspaniałości natury, zabytków i atrakcji turystycznych. Tutejsza kuchnia z licznymi wpływami czeskimi także warta jest spróbowania. Niezliczona ilość możliwości noclegowych pozwala wybrać taki standard jakiego szukasz.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Polecanym zwykle punktem wypadowym jest Kłodzko. Jeśli jednak nie lubisz miejskiej atmosfery i masz ochotę na wyciszenie w klimatycznej małej miejscowości, polecamy Kudowę-Zdrój ze wspaniałym parkiem i pijalnią wód.

Ziemia Kłodzka (6)Na ziemi Kłodzkiej znajdziesz dawne forty – te w Srebrnej Górze i Twierdzę Kłodzko. Jest tutaj kilka wartych odwiedzenia podziemnych tras turystycznych – najciekawsze znajdują się w Kłodzku i w kopalni złota w Złotym Stoku.

Ziemia Kłodzka (1)Najwięcej turystów przyciągają jednak Góry Stołowe – jedyne w Polsce góry zbudowane z płyt piaskowca ułożonych poziomo. Tuż obok nich przebiega wspaniała i widowiskowa, choć poważnie już zniszczona Droga Stu Zakrętów.

Ziemia Kłodzka (3)

 Odwiedź koniecznie

1. Pijalnię wód w Kudowie-Zdroju
2. Kaplicę czaszek w Czermnej
3. Drogę Stu Zakrętów
4. Góry Stołowe
5. Forty w Srebrnej Górze
6. Kopalnię Złota w Złotym Stoku
7. Twierdzę Kłodzko
8. Podziemną trasę turystyczną w Kłodzku

 

Spróbuj koniecznie

1. Pstrąga Kłodzkiego w Smażalni Nad Stawami
2. Dania z dziczyzny w Karczmie Hubertus
3. Cokolwiek w motocyklowym lokalu Biker’s Choice

Ziemia Kłodzka – mapa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.