Nowe spojrzenie na kobiety w świecie arabskim przedstawił Hassan Hajjaj, pochodzący z Maroka fotograf, mieszkający na stałe w Londynie. Gang silnych kobiet na jednośladach burzy budowany przez lata stereotyp.

Seria zdjęć autorstwa Hassana przedstawia kobiece gangi motocyklowe, które można spotkać na ulicach Marrakeszu. Oczywiście “gang” jest określeniem mocno na wyrost. Ubrane w tradycyjne stroje panie spotykają się i krążą po mieście na małych motocyklach i skuterach.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Na zwiewnych szatach odnaleźć można dosyć odważne wzory, a często nawet logo znanych marek odzieżowych. Mieszanka orientu z zachodnią kulturą masową. Zdjęcia otoczone są ramkami z opisanych arabskim alfabetem przedmiotów codziennego użytku.

Arabskie Amazonki (2)To, co narzuca się jako pierwsze, to bijąca od tych Pań jakaś niesamowita siła, która zupełnie nie kojarzy się ze stereotypem zahukanej muzułmanki, którą mąż puszcza przodem tylko w jednej sytuacji – na polu minowym. Zadziorne Marokanki na skuterach mogłyby prawdopodobnie skopać niejeden wąsaty tyłek.

Arabskie Amazonki (3)

Arabskie Amazonki (1)

Arabskie Amazonki (6)

Arabskie Amazonki (5)

Arabskie Amazonki (4)

1 KOMENTARZ

  1. zdecydowanie wolę nasze motocyklistki w obcisłych spodniach i otwartych kaskach.Każdy przyzna że bije od nich większa “siła”niż od tych Marokanek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.