Kraksa w najgłupszy z możliwych sposobów – oto co przytrafiło się bohaterowi tego filmu. Zawiodła umiejętność przewidywania i zbytnia ufność w pomyślny przebieg zdarzeń. Niezbyt poważne konsekwencje będą świetną nauczką.

Uprzejmość na drodze ułatwia życie. Pewnie każdy się zgodzi, że przepuszczanie i umożliwianie włączania się do ruchu to gesty, które każdy przyjmuje z uśmiechem i które znacząco podnoszą komfort podróży. Korzystanie z cudzej uprzejmości nie zwalnia jednak z bardzo ważnej zasady: zasady ograniczonego zaufania.

Głupi błąd bikera

Bohater filmu zadowolony z miłego gestu kierowcy Hummera postanowił włączyć się do ruchu. Gdyby pozostał na zwolnionym przez kierowcę samochodu pasie, wszystko byłoby w porządku. Biker postanowił jednak przeciąć wszystkie pięć pasów by skręcić w lewo. Optymistycznie przyjął, że kierowcy poruszający się innymi pasami pójdą za przykładem kierowcy Hummera i umożliwią mu przejazd.

Przez najbliższe tygodnie nieroztropny motocyklista będzie rozmyślał nad swym błędem klejąc plastiki swojego jednośladu i smarując siniaki maścią na stłuczenia.

ANALIZA WYPADKU

Warunki miasto

Nawierzchnia asfalt

Motocykl naked

Pogoda dobra

Główny błąd nieuwaga, brawura

Konsekwencje uszkodzenia motocykla, stłuczenia

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.