Świat z perspektywy asfaltu. Biker łamie zasadę ograniczonego zaufania

-

Kraksa w najgłupszy z możliwych sposobów – oto co przytrafiło się bohaterowi tego filmu. Zawiodła umiejętność przewidywania i zbytnia ufność w pomyślny przebieg zdarzeń. Niezbyt poważne konsekwencje będą świetną nauczką.

Uprzejmość na drodze ułatwia życie. Pewnie każdy się zgodzi, że przepuszczanie i umożliwianie włączania się do ruchu to gesty, które każdy przyjmuje z uśmiechem i które znacząco podnoszą komfort podróży. Korzystanie z cudzej uprzejmości nie zwalnia jednak z bardzo ważnej zasady: zasady ograniczonego zaufania.

Głupi błąd bikera

Bohater filmu zadowolony z miłego gestu kierowcy Hummera postanowił włączyć się do ruchu. Gdyby pozostał na zwolnionym przez kierowcę samochodu pasie, wszystko byłoby w porządku. Biker postanowił jednak przeciąć wszystkie pięć pasów by skręcić w lewo. Optymistycznie przyjął, że kierowcy poruszający się innymi pasami pójdą za przykładem kierowcy Hummera i umożliwią mu przejazd.

Przez najbliższe tygodnie nieroztropny motocyklista będzie rozmyślał nad swym błędem klejąc plastiki swojego jednośladu i smarując siniaki maścią na stłuczenia.

ANALIZA WYPADKU

Warunki miasto

Nawierzchnia asfalt

Motocykl naked

Pogoda dobra

Główny błąd nieuwaga, brawura

Konsekwencje uszkodzenia motocykla, stłuczenia

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY