Indyjska myśl techniczna. Elektryczny transporter jednośladowy

-

Mahindra GenZe STS to na wskroś nowoczesny miejski skuter. Ma szereg zalet: jest zasilany energią elektryczną, posiada łatwo wymienialne baterie i w dodatku można zintegrować go ze smartfonem. Produkowany jest… w Indiach.

Jeśli myślicie, że indyscy producenci zdolni są wymyślić tylko obciachowe małolitrażowe jednoślady pomalowane w zabawne wzorki, jesteście w błędzie. Elektryczna Mahindra’s GenZe STS  jest najlepszym dowodem na to, że wśród milionów niemal identycznych motocykli i skuterów jest wciąż miejsce na awangardę.

Nosząca dumny przydomek STS (Single Track Shuttle – Transporter Jednośladowy) Mahindra szczyci się zasięgiem 50 km przy prędkości maksymalnej 48 km/h. 4.5 kilogramowa bateria o specjalnej konstrukcji umożliwia łatwą wymianę, co przy odpowiedniej organizacji pozwala zwiększać zasięg jednośladu. Jeśli zostawimy jedną z baterii w domu, drugą w pracy a trzecią u teściowej, możemy osiągnąć naprawdę imponujące 150 km.

Panel instrumentów nie jest może zbyt rozbudowany, jednak możliwość zastosowania smartfona jako elementu kokpitu pozwala korzystać z licznych opcji obu urządzeń, takich jak GPS, prędkościomierz czy odtwarzacz muzyki. Producent daje do zrozumienia, że GenZe STS będzie produkowany w USA, zaś jego cena ma wynosić 3 000 dolarów (9 500 zł).

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY