Mahindra GenZe STS to na wskroś nowoczesny miejski skuter. Ma szereg zalet: jest zasilany energią elektryczną, posiada łatwo wymienialne baterie i w dodatku można zintegrować go ze smartfonem. Produkowany jest… w Indiach.

Jeśli myślicie, że indyscy producenci zdolni są wymyślić tylko obciachowe małolitrażowe jednoślady pomalowane w zabawne wzorki, jesteście w błędzie. Elektryczna Mahindra’s GenZe STS  jest najlepszym dowodem na to, że wśród milionów niemal identycznych motocykli i skuterów jest wciąż miejsce na awangardę.

Nosząca dumny przydomek STS (Single Track Shuttle – Transporter Jednośladowy) Mahindra szczyci się zasięgiem 50 km przy prędkości maksymalnej 48 km/h. 4.5 kilogramowa bateria o specjalnej konstrukcji umożliwia łatwą wymianę, co przy odpowiedniej organizacji pozwala zwiększać zasięg jednośladu. Jeśli zostawimy jedną z baterii w domu, drugą w pracy a trzecią u teściowej, możemy osiągnąć naprawdę imponujące 150 km.

Panel instrumentów nie jest może zbyt rozbudowany, jednak możliwość zastosowania smartfona jako elementu kokpitu pozwala korzystać z licznych opcji obu urządzeń, takich jak GPS, prędkościomierz czy odtwarzacz muzyki. Producent daje do zrozumienia, że GenZe STS będzie produkowany w USA, zaś jego cena ma wynosić 3 000 dolarów (9 500 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.