Reklama

Straż graniczna zamierza kupić 40 nowych motocykli, które będą miały za zadanie patrolować granice naszego państwa. Nie jest wykluczone również, że liczba ta może zwiększyć się o dodatkowe 10 jednośladów. Jakie wymagania co do motocykli mają pogranicznicy?

Pod uwagę będą brane tylko i wyłącznie motocykle nowe lub wyprodukowane nie wcześniej niż w 2019 roku. Straż graniczna jasno określiła specyfikację interesujących ich jednośladów, które muszą być dwumiejscowe i pozwalać na jazdę w terenie (kategoria homologacji L3e). Niezbędna jest również minimum dwuletnia gwarancja, obowiązująca bez limitu kilometrów. Za napęd odpowiadać mają czterosuwowe silniki o pojemności od 230-260 cm3, generujące moc minimum 19 KM (14kW). W podstawowym wyposażeniu musi znaleźć się elektryczny starter, co najmniej 5-biegowa skrzynia i hamulce tarczowe z przodu i tyłu. Jasno określony został również rozmiar kół i odpowiednio przednie musi mieć minimum 21 cali, natomiast tylne minimum 18 cali. Masa własna ma oscylować w okolic 160 kg.

Oceniane będą również parametry w postaci chłodzenia silnika cieczą, zbiorniki paliwa powyżej 10 l czy możliwość wyboru koloru ciemnozielonego lub khaki w przypadku samego motocykla i ciemnoszarego lub czarnego w przypadku siedziska. Producenci mogą również zyskać posiadając w ofercie pełną i regulację zawieszenia, centralny kufer ze stelażem, handbary lub chociaż jedno zabezpieczenie antykradzieżowe.

Reklama

Motocykle mają trafić do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie do 21 sierpnia 2020 roku, a na wysyłanie ofert, producenci mają czas do 24 kwietnia. Podczas wyboru jednośladu pod uwagę będzie brana cena (60%), gwarancja (15%) – minimum dwa lata, lecz za dodatkowy rok gwarancji można zyskać nawet 15 punktów, rok produkcji (8%) oraz wyposażenie (17%).

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. fajne kryteria,przednie koło ma mieć minimum 21 cali. minimum. To maximum ile może mieć?? Tu im chyba wyobraźnia nie sięgneła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.