BMW przedstawiło policyjną wersję swojego nowego skutera elektrycznego C-Evolution. Premiera miała miejsce tuż przed jednymi z najważniejszych targów wyposażenia policji i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Milipol w Paryżu. 

Targi Milipol 2013 odbędą się w dniach 19 – 22 listopada. Elektryczny skuter C-Evolution ma za zadanie zademonstrować potencjał, który zdaniem BMW drzemie w takich pojazdach. Niemcy są przekonani, że w odpowiednio wyposażone skutery mogą z powodzeniem pełnić służbę w policji, ratownictwie lub ochronie.

Podobnie jak inne policyjne jednoślady sygnowane BMW, także C-Evolution będzie wyposażone w policyjne oświetlenie, syreny i liczne akcesoria, zależne od przeznaczenia i wymogów służby.

Policyjny C-Evolution, podobnie jak wersja cywilna jest napędzany chłodzonym cieczą silnikiem elektrycznym o mocy maksymalnej 47 KM. Nadwozie zbudowane jest na odlewanej ramie aluminiowej, która skrywa baterię o pojemności 8 kWh. BMW zapewnia o zasięgu minimum 100 km na jaednym ładowaniu. Całkowite uzupełnienie zapasu energii zajmuje cztery godziny ze zwykłego gniazdka 230V.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.