BMW przedstawiło policyjną wersję swojego nowego skutera elektrycznego C-Evolution. Premiera miała miejsce tuż przed jednymi z najważniejszych targów wyposażenia policji i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Milipol w Paryżu. 

Targi Milipol 2013 odbędą się w dniach 19 – 22 listopada. Elektryczny skuter C-Evolution ma za zadanie zademonstrować potencjał, który zdaniem BMW drzemie w takich pojazdach. Niemcy są przekonani, że w odpowiednio wyposażone skutery mogą z powodzeniem pełnić służbę w policji, ratownictwie lub ochronie.

Podobnie jak inne policyjne jednoślady sygnowane BMW, także C-Evolution będzie wyposażone w policyjne oświetlenie, syreny i liczne akcesoria, zależne od przeznaczenia i wymogów służby.

Policyjny C-Evolution, podobnie jak wersja cywilna jest napędzany chłodzonym cieczą silnikiem elektrycznym o mocy maksymalnej 47 KM. Nadwozie zbudowane jest na odlewanej ramie aluminiowej, która skrywa baterię o pojemności 8 kWh. BMW zapewnia o zasięgu minimum 100 km na jaednym ładowaniu. Całkowite uzupełnienie zapasu energii zajmuje cztery godziny ze zwykłego gniazdka 230V.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here