Pierwsze słoneczne dni po przemijającej leniwie zimie, przyzwyczaiły nas już do nagłośnionych w mass mediach informacjach, o powrocie jednośladów na drogi. Są apele o rozwagę, ale także doniesienia o pierwszych wypadkach i pościgach.

  • W pościg za motocyklistą ruszyła policyjna grupa Speed z Zielonej Góry – sierżant Justyna Roszkowska i sierżant Radosław Czerny.
  • Uciekającym okazał się 28-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.
  • Niezatrzymanie się do kontroli pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych włączonych przez policjantów jest przestępstwem. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Kurtka Rebelhorn Hiflow IV – kolejne wcielenie uniwersalnego hitu nie tylko na lato! [opinia, cena]

Zielonogórscy policjanci z grupy Speed podczas służby trafili na motocyklistę, który niejako sam poprosił o interwencję. Powodem ich spotkania miało być wyprzedzanie na linii ciągłej, które zostało zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator. Kierowca motocykla zignorował dawane przez funkcjonariuszy sygnały i postanowił uciekać. W pogoń za nim ruszyła sierżant Justyna Roszkowska, która tego dnia prowadziła nieoznakowane BMW. Motocyklista raz po raz łamał kolejne przepisy, próbując nawet ucieczki po drogach nieutwardzonych. Zatrzymanym okazał się 28-latek, który oprócz wyprzedzania w miejscu niedozwolonym, nie posiadał również prawa jazdy kategorii A. Dodatkowo jednoślad nie posiadał ważnego badania technicznego, a tablica rejestracyjna pojazdu była celowo zasłonięta.

Wobec wszystkich przewinień, najsurowiej traktowanym jest zdecydowanie niezatrzymanie się do kontroli, pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych włączonych przez policjantów. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawa została skierowana do sądu, a nagranie z radiowozu będzie dowodem w sprawie.

Czy policja może gonić motocyklistę? Co grozi za niezatrzymanie się do kontroli 2021?

3 KOMENTARZE

  1. 28 latek na motocyklu nie jest motocklistą. Jest kierującym motocyklem. Motocklistą będzie jak zrobi uprawnienia. Wtedy nie będzie uciekał. Nie ładujcie w motocyklistów bo nas obrażacie. Ten gość jest zwykłym przestępcą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.