Następca Hondy Gold Wing może pojawić się już w 2017 roku – twierdzą przedstawiciele producenta. Nowy motocykl, wyposażony w niezwykłe rozwiązania, będzie pokazem technologicznej siły Hondy.

Niezależnie czy darzymy model Gold Wing czcią, czy określamy go lekceważącym określeniem “kredens”, możemy być pewni jednego – ten motocykl to klasa sama w sobie, symbol pewnej filozofii, która od 42 lat przyciąga rzesze wiernych bikerów.


Jednocześnie Goldas, jako sprzęt dla konserwatystów, płynął gdzieś z dala od szaleńczego tempa wyścigu zbrojeń, w których Honda jako jeden z liderów rynku nieustająco musi brać udział. Technologie nieco się zakurzyły, a i design, mimo subtelnych zabiegów odświeżających, również trąci myszką.

Nadjeżdża następca Gold Winga(3)Honda uznała zatem, że czas najwyższy przywrócić Gold Wingowi należną mu pozycję maszyny wyznaczającej standardy – nie tylko w zakresie komfortu, ale także technologii. Czego należy się spodziewać? Z pewnością systemu DCT, który jest dziś nieodłącznym atrybutem tego producenta. Nowy Goldas otrzyma również półaktywne, elektronicznie regulowane zawieszenie z tyłu, zaś z przodu, zamiast tradycyjnego widelca pojawi się zaprojektowane całkowicie od nowa rozwiązanie z pojedynyczym amortyzatorem i pchanym wahaczem.

Nadjeżdża następca Gold Winga(2)Na pokładzie nowego Goldasa Nie zabraknie z pewnością systemu poduszek powietrznych, który znajdziemy już w obecnie oferowanym modelu. Pojawi się elektroniczna przepustnica, zaawansowana kontrola trakcji i kilka trybów jazdy. Nowe wnioski patentowe Hondy wskazują, że systemy audio i nawigacji zyskają sporo nowych funkcji.Jednak najbardziej istotną zmianą, która może pojawić się w nowej Hondzie Gold Wing jest napęd hybrydowy. Pomysł polega na zintegrowaniu ze skrzynią biegów niewielkiego silnika elektrycznego, co umożliwiłoby zastosowanie mniejszej pojemności silnika. Podobne rozwiązanie pojawiło się w koncepcie Neo Wing – gdzie połączono silnik elektryczny z czterocylindrowym bokserem zbudowanym na bazie sześciocylindrowego silnika z Gold Winga.

la-fi-hy-honda-neowing-trike-20150930Koncept Neo Wing powinien być również wskazówką co do przyszłej stylistyki flagowego okrętu Hondy.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.