Wiele osób przymierzających się do zakupu nowego auta, zastanawia się, czy sięgnąć po wersję ze skórzaną tapicerką w zestawie. Ceny proponowane przez producentów potrafią przyprawić o ból głowy. Czy można zatem mieć pięknie wykończone auto, nie wydając na nie kroci? Okazuje się, że można.

Skórzane elementy wykończenia samochodu mają równie wielu zwolenników co przeciwników. Ci drudzy narzekają przede wszystkim na właściwości tegoż materiału, przy zmieniających się warunkach atmosferycznych. Wszakże skóra ma swoje wady. Latem bardzo łatwo się nagrzewa, przez co kierowca i pasażerowie dosłownie przyklejają się do foteli. Podobnego efektu nie doświadczą jednak posiadacze aut wyposażonych w dobrej jakości klimatyzację. Problemy ze skórą występują również zimą. Bez funkcji ogrzewania  foteli się nie obędzie. Co zatem przemawia za zakupem samochodu wyposażonego w skórzane elementy wykończenia? Przede wszystkim komfort i elegancja. Skórzane wykończenie auta od samego początku motoryzacji uchodzą za rodzaj ekskluzywności. Nic zatem dziwnego, że kierowcy o niej marzą, pomimo kosztów jakie przyjdzie za nią zapłacić. Zresztą,  wpływ na podobny stan rzeczy mają także sami producenci. Skórzana tapicerka samochodowa zazwyczaj występuje jedynie w droższych wersjach wyposażenia danego modelu. Przykład? Za Mercedesa klasy E ze skórzanym wykończeniem przyjdzie zapłacić prawie dziesięć tysięcy więcej, niż za wersję bez niej.

Czy zatem skórzane wykończenie auta znajduje się poza zasięgiem zwykłego Kowalskiego? Nic bardziej mylnego. Wszystko za sprawą zakładów tapicerskich. Profesjonalni specjaliści oferują wysokiej jakości obicia, za kilkukrotnie niższą cenę. Cena skórzanego fotela od producenta potrafi wynieść nawet 2000 złotych. Za tę cenę tapicer zaoferuje nam nie jeden, a cztery fotele. Ponadto korzystanie z usług tapicerskich pozwala na dowolne łączenie kolorów skórzanego obicia, w zależności od widzi mi się kupującego. Żaden salon samochodowy nie może pochwalić się podobną ofertą. Oczywiście poza kolorem można również wybrać rodzaj skóry z jakiej chce się, by została wykonana tapicerka. Również tutaj, nic nie stoi na przeszkodzie by połączyć ze sobą dwa, trzy, a nawet cztery rodzaje skóry. W ten sposób można uzyskać ciekawy, gustowny i dostosowany pod własne preferencje projekt, a następnie pięknie wykończone auto. Jakie elementy samochodu można zatem obszyć? Jak się okazuje, całkiem sporo. Profesjonalny tapicer powinien poradzić sobie nie tylko z fotelami, lecz również z deską rozdzielczą, kierownicą, hamulcem ręcznym, dźwignią zmiany biegów, elementami na drzwiach samochodu i kilkoma innymi rzeczami.

Całościowy koszt takiej usługi będzie w gruncie rzeczy zależny od rodzaju skóry i ilości materiału jaka zostanie podczas obszywania zużyta. Orientacyjnie należy przygotować się na koszt rzędu od czterech, do ośmiu tysięcy. Oczywiście istnieją projekty, które wyniosą dużo, dużo więcej. Warto jednak pamiętać, że po pierwsze, podobnej usługi, dostosowanej pod prywatne potrzeby klienta, nie jest w stanie zaoferować żaden producent, a nawet jeżeli by był, to koszt całości byłby kilka razy większy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.