Powraca Honda Deauville – ikona motocyklowej turystyki, z silnikiem z bliźniaczej Africa Twin oraz w nieco ulepszonej wersji – bardzo prawdopodobne, że pojawi się jesienią tego roku podczas targów EICMA!

Honda Deauville ma swoich przeciwników, jak i zwolenników. Jedni chwalą, drudzy znajdują same wady. Jednak to właśnie powoduje, że ten model zawsze będzie rozpalał gorące dyskusje. Czy i tym razem tak się stanie?

Motocykl ma otrzymać silnik od znanej Africa Twin – o mocy 95 KM i pojemności 998 cm3. Dla zwolenników manualnej skrzyni biegów mamy złą informację – ta będzie wyposażona w dwusprzęgłową skrzynię DCT. Kanapa będzie położona na wysokości przystępnej również dla osób o niższym wzroście – poniżej 800mm, jednakże waga nowej Hondy to jedyne 260 kg w stanie gotowym do jazdy. Ze starego modelu wykorzystany będzie nadal napęd wałem, a także nie zabraknie pojemnego “bagażnika” w postaci kufrów, które mają pomieścić kaski. Co więcej? Przednia szyba regulowana elektrycznie. Chciałoby się już zobaczyć i przetestować nową “Devilkę”!

Kiedy przestano produkować Hondę Deauville ewidentnie na rynku pojawiła się luka, której nie umiał wypełnić żaden model motocykla. Teraz istnieje szansa, że nowa Deauville znów zawładnie drogami, szczególnie dla miłośników motocyklowej turystyki. Czy nadal będzie nosiła taką nazwę? Czy będzie równie wyjątkowa jak poprzedni model? Poczekajmy, a zobaczymy!1 KOMENTARZ

  1. stare Deauville rzeczywiście wypełniały pewną lukę Hondy w średnich turystykach. Ale ta nowa wagą ,gabarytami i pojemnością przypomina raczej Pan Europen niż swą poprzedniczkę. Nie bardzo wiem jaką niby lukę ma wypełniać ta nowa Deauvillka skoro Honda cały czas ma w ofercie podobnego turystyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.