Prototyp motocykla Ariel Roadster został zauważony przez brytyjskiego czytelnika magazynu MCN podczas jazd testowych w Somerset. Wygląda na to, że brytyjska firma planuje wielki powrót do świata jednośladów.

Ariel rozpoczął działalność w 1898. Pierwszym pojazdem tego producenta był silnikowy trójkołowiec, motocykl z silnikiem 350 cm3 wyprodukowano w 1908. Produkcja trwała do 1969 roku, ale najlepsze lata firmy Ariel przypadły na lata 30.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Marka znana jest z produkcji sportowego bolidu Atom, który przez długi czas zajmował najwyższą pozycję na tablicy rekordów toru magazynu Top Gear. Simon Saunders, od 1991 r. właściciel firmy Ariel, ogłosił powrót motocykla już w roku 2012.

Nowy Ariel Roadster został wyposażony w silnik V4 z Hondy VFR1200 V4, jednak prawdopodobnie każdy klient będzie miał możliwość wyboru własnej jednostki napędowej – tak jak w modelu Atom.

Najbardziej zaskakujące jest “dźwigarowe” rozwiązanie przedniego widelca, które w prosty sposób nawiązuje do modelu Confederate Wraith. Nadaje ono motocyklowi męskiego, groźnego wyglądu.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here